Šokujúca správa z nemocnice: Michael Schumacher bojuje o život, je v kóme! | Topky.sk

Streda, 19. september 2018. Meniny má Konštantín, zajtra Ľuboslav, Ľuboslava.

Šokujúca správa z nemocnice: Michael Schumacher bojuje o život, je v kóme!

Michael Schumacher
Michael Schumacher
Zdroj: dpa
30.12.2013 07:00

GRENOBLE - Z Francúzska dorazili zlé správy. Napriek pôvodným predpokladom je stav Michaela Schumachere po nehode pri lyžovaní mimoriadne vážny.


Ako sme vás informovali na športkách, bývalý pilot F1 v nedeľu narazil pri lyžovaní mimo vyznačenej trate hlavou do skaly. Podľa riaditeľa alpského rezortu "utrpel vážne poranenie lebky, ale nie je v kritickom stave."


Tieto slová žiaľ už neplatia. Nemecký denník Bild zverejnil informácie, podľa ktorých bojuje Michael Schumacher o život. Stav 44-ročného šampióna je podľa najnovších vyjadrení jeho manažmentu "kritický", Schumacher je v kóme.

Zdroj z lekárskeho prostredia vyhlásil, že bývalému pretekárovi diagnostikovali krvácanie do mozgu. Zranenie si vyžiadalo okamžité neurochirurgickú operáciu, do Grenoblu pricestoval aj odborník z Paríža. Údajne za Schumacherom tiež prišla jeho manželka Corinna a dve deti.

Nemocnica v Grenoble, kde
Zdroj: DailyMail

Schumacher sa zranil v Méribel, kde vlastní horskú chatu. Krátko po 11. hodine sa lyžoval v blízkosti jednej z najťažších zjazdoviek so 14-ročným synom. Na hlave mal prilbu a po nehode bol pri vedomí a komunikoval so záchranármi, aj preto sa predpokladalo, že jeho stav nebude až taký vážny.
Teraz lekári v nemocnici v Grenobli bojujú o jeho život.


Galéria

Michael Schumacher Nemocnica v Grenoble, kde

Nástroje k článkuZDROJ: Bild.de, lp
FOTO: dpa

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články