Krvavé šialenstvo na strednej škole: Študent (20) dobodal 14 ľudí! | Topky.sk

°C

Nedeľa, 19. január 2020. Meniny má Drahomíra, Sára, zajtra Dalibor, Sebastián.

Krvavé šialenstvo na strednej škole: Študent (20) dobodal 14 ľudí!

Na americkej škole dobodali 14 ľudí
Na americkej škole dobodali 14 ľudí
Zdroj: SITA
10.04.2013 07:05

HOUSTON – Najmenej 14 ľudí utrpelo dnes bodné zranenia pri útoku na škole neďaleko Houstonu v americkom Texase. Vinníkom je študent Dylan Quick (20), ktorý vraj svoj ​​útok dlhodobo plánoval. Policajti ho podľa agentúry AP zadržali a vyrazili na prehliadku domu, v ktorom býva so svojími rodičmi.


Ku Quickovmu zadržaniu podľa médií významne prispeli študenti školy. Dvaja zo zranených zostávajú v nemocnici v kritickom stave. Quick podľa úradu miestneho šerifa Adriana Garciu už od základnej školy sníval o tom, že ubodává ľudí k smrti. Ako excentrického mladíka ho agentúre Reuters opísal jeden zo spolužiakov. "Oblieka sa divne," povedal Michael Chalfan, ktorý vyhlásil, že Quick do školy nosí plyšovú opicu a na rukách máva pracovné rukavice.

Podozrivý podľa šerifovho úradu použil pri útoku nôž a časť ostria sa našla aspoň v jednej z obetí. Niektoré z nich dobodal na krku a na tvári. Na zneškodnenie útočníka sa podľa BBC podieľal najmenej jeden študent, niektoré médiá uvádzajú, že ich bolo viac. Podľa šerifa Garciu už v čase, keď prijala polícia volanie na tiesňovú linku, mali jeho ľudia správy o tom, že "študenti či fakulta sa aktívne snažia pričiniť o likvidáciu tohto jedinca".

K útoku, ktorého bližšie okolnosti nie sú známe, došlo v areáli nadstavbovej strednej školy Lone Star College v okrese Harris County. V miestnych nemocniciach hospitalizovali 12 ľudí a zvyšní dvaja zranení nemocničné ošetrenie odmietli. Štyri osoby v kritickom stave previezli do nemocnice vrtuľníkmi záchrannej služby. Zatiaľ nie je jasné, či zranenia utrpeli študenti alebo zamestnanci školy. 


Galéria

Na americkej škole dobodali Na americkej škole dobodali Na americkej škole dobodali Na americkej škole dobodali Na americkej škole dobodali

Nástroje k článkuZDROJ: TASR, ČTK
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články