Silvester dal francúzskym hasičom zabrať: Zhorelo vyše tisíc aut | Topky.sk

Piatok, 18. október 2019. Meniny má Lukáš, zajtra Kristián.

Silvester dal francúzskym hasičom zabrať: Zhorelo vyše tisíc aut

Ilustračné foto
Ilustračné foto
02.01.2013 06:30

PARÍŽ - Francúzsky minister vnútra Manuel Valls dnes oznámil, že v celej krajine bolo počas silvestrovskej noci a v prvých hodinách nového roka podpálených celkove 1193 vozidiel.


K podobným výtržnostiam dochádza vo Francúzsku v posledný deň roka každoročne od 90. rokov minulého storočia, napriek prísnym bezpečnostným opatreniam miestnej polície.

Najnovšiu bilanciu nie je podľa agentúry Associated Press možné porovnať s poslednými rokmi, pretože predchádzajúca konzervatívna vláda bývalého prezidenta Nicolasa Sarkozyho prestala uvedené počty zverejňovať.

Výtržníci však s podpaľovaním áut evidentne neprestali ani za Sarkozyho vlády. Pred troma rokmi, 31. decembra 2009, zhorelo vo Francúzsku 1147 áut.

Niektorí sa domnievajú, že rozhodnutie súčasnej socialistickej vlády začať opäť zverejňovať počty podpálených áut počas silvestrovskej noci nie je rozumné. Bruno Beschizza, ktorý má v Sarkozyho opozičnom Zväze za ľudové hnutie (UMP) na starosti bezpečnosť, vyhlásil, že zverejňovanie bilancie motivuje mládež k páchaniu podobných trestných činov.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články