Vo Francúzsku zbúrali ďalšiu rómsku osadu, tentokrát v Paríži | Topky.sk

°C

Nedeľa, 26. január 2020. Meniny má Tamara, zajtra Bohuš.

Vo Francúzsku zbúrali ďalšiu rómsku osadu, tentokrát v Paríži

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
27.08.2012 11:54

PARÍŽ - Francúzska polícia v pondelok zbúrala ďalšiu ilegálnu rómsku osadu. Tentoraz sa tak stalo na predmestí Paríža a bez strechy nad hlavou sa ocitlo 70 ľudí vrátane 19 detí. Pokyn na odstránenie osady vybudovanej bez povolenia úradov dal starosta parížskej mestskej časti Évry Francis Chouat, ktorý tak urobil v záujme bezpečnosti a ochrany verejného zdravia.


Osada sa totiž nachádzala blízko stanice prímestského vlaku, pričom minister vnútra Manuel Valls podmienky panujúce v osade označil za "nezvládnuteľné".

Francúzska politika búrania rómskych táborov a následnej repatriácie ich obyvateľov sa stretla nielen s kritikou verejnosti, ale aj niektorých členov vlády. Predpokladá sa, že na okrajoch najväčších francúzskych miest žije v provizórnych táboroch 15 000 Rómov, približne 4000 z nich v okolí Paríža. Francúzsko je jednou z krajín EÚ, v ktorých platí výnimka voľného pohybu pracovných síl z Rumunska a Bulharska. Táto výnimka platí do konca roka 2013. Ministerstvo výstavby v tejto súvislosti oznámilo zrušenie poplatkov vo výške 300 eur na osobu pre firmy, ktoré zamestnávajú bulharských a rumunských občanov.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články