°C

Nedeľa, 31. máj 2020. Meniny má Petronela, Petrana, zajtra Žaneta.

Minister Sólymos zaplatí mastnú pokutu: Pochybil pri majetkovom priznaní

Minister životného prostredia László Sólymos.
Minister životného prostredia László Sólymos.
Zdroj: TASR - Pavel Neubauer
06.12.2018 12:49

BRATISLAVA - Minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd) rešpektuje rozhodnutie výboru pre nezlučiteľnosť funkcií, ktorý mu udelil pokutu vo výške troch platov za nezrovnalosti v majetkovom priznaní za rok 2017. Pokutu zaplatí a ospravedlňuje sa. Sólymos to napísal na sociálnej sieti.


Minister sa previnil tým, že neuviedol majetkový podiel vo firme Slomik. "Síce som poctivo uviedol dividendy zo spoločnosti, no nedopatrením som v inej časti priznania spoločnosť uviesť zabudol. Táto firma nikdy so štátom neobchodovala ani neobchoduje. Ale aj za takéto pochybenie treba niesť zodpovednosť a postaviť sa k nemu chlapsky. Rozhodnutie výboru plne rešpektujem, pokutu zaplatím a za nedopatrenie sa aj verejne ospravedlňujem," uviedol minister.

Pokuty za nezrovnalosti v majetkových priznaniach dostali od výboru aj podpredsedníčka parlamentu Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS), ktorá neuviedla, že vlastní chatu v Banskej Štiavnici, a šéfka poslaneckého klubu OĽaNO Veronika Remišová. Tá neuviedla chatu v Pribyline.

Pokuta vo výške troch mesačných platov hrozí aj ministrovi zahraničných vecí Miroslavovi Lajčákovi (nominant Smeru-SD), ktorý v majetkovom priznaní neuviedol podiel na dome v obci Jarabina. 
 


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články