Prezidenti V4 sa stretnú v Tatrách: Rokovať by mali o sociálnej politike i rómskej otázke | Topky.sk

Pondelok, 17. jún 2019. Meniny má Adolf, zajtra Vratislav.

Prezidenti V4 sa stretnú v Tatrách: Rokovať by mali o sociálnej politike i rómskej otázke

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/MTI/Lajos Soos
11.10.2018 08:40

ŠTRBSKÉ PLESO – Prezidenti krajín Vyšehradskej štvorky (V4) sa budú na dvojdňovom (11.-12.10.) samite na Štrbskom Plese venovať viacerým témam. Martin Lipták z tlačového oddelenia kancelárie prezidenta SR informoval, že hlavy štátov Českej republiky, Poľska, Maďarska a Slovenska budú diskutovať o situácii v Európe, nástupe moderných technológií a ich vplyve na našu spoločnosť, ekonomiku a osobitne na pracovné miesta.


„Hovoriť budú tiež o potrebe dobrej a správne cielenej sociálnej politike, a tiež o otázkach starnutia populácie, či o riešení problémov rómskej komunity,“ uviedol Lipták.Slovensko predsedá V4 a jednou z tém budú aj aktuálne výzvy v Európe, ktorým prezidenti venujú prvé plenárne zasadnutie vo štvrtok predpoludním. Následne ich čaká slávnostný obed a ďalšie rokovanie na tému Zodpovedná sociálna politika – cesta k ekonomickej stabilite sociálne vylúčených – zraniteľných skupín.

„V prípade priaznivého počasia čaká na prezidentov aj prelet helikoptérou ponad Vysoké Tatry. V prípade zlých poveternostných podmienok to bude návšteva skanzenu v Pribyline,“ doplnil Lipták. Druhý deň samitu v piatok 12. októbra sa budú poľský prezident Andrzej Duda, česká hlava štátu Miloš Zeman, maďarský prezident János Áder a slovenský prezident Andrej Kiska venovať technologickému pokroku ako výzve pre zamestnanosť a životnú úroveň v krajinách V4. Výstupy rokovaní budú následne všetci štyria spoločne prezentovať na tlačovej konferencii pred novinármi. Naposledy sa prezidenti V4 stretli na spoločnom samite pred rokom v Maďarsku.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články