°C

Nedeľa, 29. marec 2020. Meniny má Miroslav, zajtra Vieroslava.

Schválenie Zmeka za náčelníka generálneho štábu je pohrdnutie príslušníkmi OS SR, tvrdí Heger

Eduard heger
Eduard heger
Zdroj: SITA/Jana Birošová
25.04.2018 18:30

BRATISLAVA - Schválenie generálmajora Daniela Zmeka za náčelníka generálneho štábu je podľa poslanca NR SR za hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽANO) Eduarda Hegera pohrdnutie príslušníkmi Ozbrojených síl (OS) SR aj občanmi SR.


"V tejto funkcií musí byť ten najlepší z najlepších a túto podmienku generálmajor Zmeko nespĺňa. Nemá na to dostatok skúseností, a aj spôsob, akým vedie verejné obstarávanie obrnených vozidiel, ho diskvalifikuje. V ozbrojených silách je pripravených viacero vhodných kandidátov. Medzi nich patria i zástupcovia náčelníka generálneho štábu, ktorí už dnes tieto kritéria spĺňajú," uviedol Heger. Dodal, že do ozbrojených síl politika nepatrí, a preto "skratky v podobe politických sympatií v réžií Slovenskej národnej strany hnutie OĽANO považuje za hrubý prešľap". Informoval o tom hovorca hnutia OĽANO Matúš Bystriansky.

Vláda SR dnes odsúhlasila nomináciu Daniela Zmeka za nového náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl SR s tým, že Zmeko nahradí doterajšieho náčelníka generála Milana Maxima, ktorému sa končí funkčné obdobie 6. mája tohto roka. Zmeko v súčasnosti pôsobí v rezorte obrany ako národný riaditeľ pre vyzbrojovanie a má dohľad nad modernizačnými projektmi. Zmeka aj povýšia, a to z hodnosti generálmajora na generálporučíka.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/Jana Birošová

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články