°C

Sobota, 23. január 2021. Meniny má Miloš, zajtra Timotej.

Nový slovenský premiér v Bruseli opísal vyšetrovanie vraždy Jána Kuciaka

Peter Pellegrini
Peter Pellegrini
Zdroj: SITA/AP Photo/Olivier Matthys
22.03.2018 18:00

BRUSEL - Vyšetrovanie vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej je zložitý prípad, nová vláda však urobí všetko pre jeho objasnenie. Uviedol to novovymenovaný premiér SR Peter Pellegrini (Smer-SD) po príchode na svoj prvý summit EÚ v Bruseli.


Na otázku zahraničných novinárov, ako pokračuje vyšetrovanie dvojnásobnej vraždy, Pellegrini priznal, že podrobnosti z vyšetrovania zatiaľ nevie povedať. "Je to najmasovejšie vyšetrovanie v histórii Slovenska. Na tomto prípade robí najviac policajtov od vzniku SR, sú nasadené všetky zložky," opísal situáciu premiér.

Dodal, že slovenskí vyšetrovatelia na prípade spolupracujú s medzinárodnými organizáciami, s talianskou políciou a s ďalšími partnermi, pričom "všetci nám chcú pomôcť". "Je to komplikovaný prípad a bude veľmi dôležité nájsť páchateľov. Urobíme ale všetko preto - a to je dôležité nielen pre vládu, ale aj pre občanov a pozostalých -, aby sme sa dopátrali pravdy," uviedol.

SR je za rozširovanie EÚ, podporuje krajiny západného Balkánu

Pozícia Slovenska je v otázke západného Balkánu dlhodobo jasná. Slovensko je podľa premiéra SR Petra Pellegriniho za rozširovanie Európskej únie (EÚ) a podporuje aj krajiny západného Balkánu. Tie si však budú musieť najprv splniť domáce úlohy. Predseda vlády to povedal novinárom pred summitom Európskej rady v Bruseli.

"Slovensko je za rozširovanie EÚ, Slovensko bude podporovať krajiny západného Balkánu v tomto úsilí, ale na druhej strane budeme zodpovedne trvať na tom, že si tieto krajiny musia splniť svoje domáce úlohy a splniť všetky prístupové kapitoly tak, ako si ich splnila EÚ," zdôraznil s tým, že niekedy to môže byť bolestivé.  Pripomenul, že SR je jednoznačne za rozširovanie Únie. "Podporujeme rozširovanie za podmienok, že si jednotlivé krajiny splnia podmienky tak, ako sú uvedené v jednotlivých kapitolách," dodal Pellegrini.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/AP Photo/Olivier Matthys

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články