Za rozhodnutím Mosta-Híd je logická snaha zabrániť vlastnému rozpadu, odhaduje politológ | Topky.sk

Piatok, 22. jún 2018. Meniny má Paulína, zajtra Sidónia.

Za rozhodnutím Mosta-Híd je logická snaha zabrániť vlastnému rozpadu, odhaduje politológ

Na snímke predseda strany Most-Híd Béla Bugár prichádza do centrály strany s výsledkami republikovej rady Most-Híd.
Na snímke predseda strany Most-Híd Béla Bugár prichádza do centrály strany s výsledkami republikovej rady Most-Híd., Zdroj: TASR/Jakub Kotian
13.03.2018 08:45

BRATISLAVA - Rozhodnutie strany Most-Híd rokovať o predčasných parlamentných voľbách a v prípade nedosiahnutia dohody opustiť koalíciu, je rozhodnutím, ktoré strana musela prijať, aby zabránila vlastnému rozpadu. Upozornil na to politológ Juraj Marušiak.


Skonštatoval, že rozhodnutie bugárovcov je logickým vyústením politicko-spoločenskej situácie, ktorá nastala po zavraždení novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky, iniciatíva však reflektuje i na vyjadrenia z úst predsedu vlády a Smeru Roberta Fica v predchádzajúcich dňoch a taktiež na to, že Smer-SD otáľal s odchodom ministra vnútra Roberta Kaliňáka. "V týchto pomeroch sa pre Most-Híd stalo neprijateľné naďalej pokračovať vo vládnej koalícii," uviedol politológ.

Mieni, že iné alternatívy, smerujúce skôr k zásadnej rekonštrukcii vlády, sa stali pre Most-Híd neprijateľné. "Už aj preto, že členovia Smeru-SD prostredníctvom sociálnych sietí vysielali signály, že vláda bez Roberta Fica je nepriechodná možnosť," pripomenul Marušiak.

Predseda Mosta-Híd Béla Bugár v pondelok (12.3.) po zasadnutí republikovej rady a stretnutí s premiérom Robertom Ficom oznámil, že jeho strana chce rokovať o predčasných parlamentných voľbách so SNS. Fico však takúto možnosť odmieta. Ak rokovania nebudú úspešné, Most-Híd odíde z koalície. Podľa Bugára by súčasnú situáciu vyriešili iba predčasné voľby. Kedy by mali byť, nespresnil.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: TASR/Jakub Kotian

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články