Hlina sa raduje: Voľby do VÚC dopadli dobre pre Slovensko, opozíciu i pre KDH | Topky.sk

Sobota, 19. október 2019. Meniny má Kristián, zajtra Vendelín.

Hlina sa raduje: Voľby do VÚC dopadli dobre pre Slovensko, opozíciu i pre KDH

Alojz Hlina
Alojz Hlina
Zdroj: TASR/Michal Svítok
11.11.2017 17:28

BRATISLAVA - Voľby do vyšších územných celkov (VÚC) dopadli dobre pre Slovensko, opozíciu i pre Kresťanskodemokratické hnutie (KDH). Na sobotňajšej tlačovej konferencii po zasadnutí celoslovenskej Rady KDH vo Zvolene to uviedol jeho predseda Alojz Hlina.


„KDH uspelo z pohľadu volieb poslancov, dá sa povedať, absolútne. Ak sa nemýlim, každý druhý, ktorého sme nominovali, uspel, čo je naozaj kľúčový ukazovateľ,“ podotkol Hlina s tým, že v súčasnosti prebiehajú intenzívne rokovania na úrovni krajov, s kým bude KDH spolupracovať. „Máme veľkú zodpovednosť a verím, že to nepokazíme,“ dodal.

Podľa slov podpredsedu hnutia Milana Majerského a novozvoleného predsedu Prešovského samosprávneho kraja sa VÚC musia zmeniť, aby slúžili ľuďom. „Na tom budeme úpenlivo pracovať. Nielen ja, ale určite i ostatní. V piatok (10.11.) sme mali stretnutie všetci predsedovia, ktorí sme boli zvolení, a dohodli sme sa, že v krátkej dobe podpíšeme memorandum slušného župana,“ povedal Majerský a doplnil, že cieľom tohto kroku je zlepšiť transparentnosť a charakternosť každého predsedu, ktorý bude reprezentovať svoj kraj.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: TASR/Michal Svítok

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články