Beblavý vyzval Sulíka, aby skončil s protieurópskou politikou: Jednotná opozícia | Topky.sk

Štvrtok, 19. júl 2018. Meniny má Dušana, zajtra Iľja, Eliaš.

Beblavý vyzval Sulíka, aby skončil s protieurópskou politikou: Jednotná opozícia

Miroslav Beblavý
Miroslav Beblavý, Zdroj: SITA
10.10.2017 11:19

BRATISLAVA - Nezaradený poslanec Národnej rady SR a zakladateľ vznikajúcej strany SPOLU Miroslav Beblavý by chcel so SaS a OĽaNO podpísať memorandum k európskej politike. Zároveň vyzýva šéfa SaS Richarda Sulíka, aby prestal s protieurópskou politikou.


"Ak chceme dať Slovensku skutočne dobrú vládu a alternatívu, nesmieme opakovať chyby. Nesmieme pre európske veci ničiť možnosť skutočnej alternatívy," vyhlásil na dnešnej tlačovej konferencii v parlamente Beblavý a vyzval Sulíka na ukončenie jeho protieurópskej politiky.

So SaS a OĽaNO by chcel Beblavý podpísať memorandum k európskej politike. "Spoločne by sme zaujali proeurópsky postoj," povedal Beblavý. Memorandum by podľa neho malo obsahovať dve veci. "Na politickej úrovni by malo obsahovať náš spoločný proeurópsky postoj, teda to, že budúcnosť Slovenska vidíme nielen v EÚ a eurozóne. Vidíme ho v spolupráci s vyspelými západoeurópskymi krajinami a nie v odpore k Únii a k jej deštrukcii," vysvetlil Beblavý.

Strany by si tiež podľa neho mali vydiskutovať rozdielne postoje k niektorým otázkam. "Mali by sme si ich buď vydiskutovať, dospieť k spoločnému postoju, alebo sa zaviazať, že takéto otázky nebudú prekážkou budúcej spolupráce," doplnil Beblavý.

Sulík nemá záujem o spoluprácu

Predseda SaS Richard Sulík podpisovať s Beblavým navrhnuté memorandum nemieni. Ako povedal dnes novinárom, SaS jasne sľúbila voličom, že do Grécka Slovensko nepošle ani cent. „Aj SDKÚ Beblavého to sľúbilo. Ak takto sklameme voličov, strana musí na to doplatiť a SDKÚ na to doplatila v plnom rozsahu. Beblavý sa potom presunul do druhej strany, kde to tiež neklaplo. Teraz je ďalší projekt. Ale zrejme nepochopil, že ľudia si zvolia takých politikov, ktorí budú obhajovať ich záujmy,“ vyhlásil.

Členstvo Slovenska v eurozóne je podľa SaS kľúčovým záujmom Slovenska. „Som za, aby sme boli v eurozóne a schengene, ale ako prvé majme na zreteli záujmy občanov Slovenska. Nepotrebujem žiadne memorandum na to, aby pre mňa na prvom mieste boli záujmy občanov Slovenska,“ zdôraznil Sulík s tým, že už dnes existuje veľmi silná alternatíva k vláde, v ktorej sa spojili pred regionálnymi voľbami takmer všetky pravicové strany. „Ukázali sme, že vieme spoločne postupovať,“ dodal.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR, SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články