Hľadá sa nový minister školstva! Zn. rýchlo a aspoň na rok: Zúfalý inzerát, ktorý má pomôcť vláde! | Topky.sk

Nedeľa, 15. júl 2018. Meniny má Henrich, zajtra Drahomír.

Hľadá sa nový minister školstva! Zn. rýchlo a aspoň na rok: Zúfalý inzerát, ktorý má pomôcť vláde!

Zdroj: Jan Zemiar
09.09.2017 05:55

BRATISLAVA - Rozhodol sa mu pomôcť. Poslanec Miroslav Beblavý vidí, ako sa Andrej Danko trápi s hľadaním nového ministra školstva. Preto vytvoril ironický inzerát, ktorý má problém s hľadaním vhodného adepta raz a navždy vyriešiť.


"Keďže Andrej Danko stale nevie nájsť ministra školstva, zadali sme za neho inzerát," informuje o svojej pomoci národniarom pri výbere nového ministra školstva nezradený poslanec Miroslav Beblavý na Facebooku. Ako podmienku si stanovil jedinú vec: aby dotyčný minister vydržal vo funkcii jeden školský a ideálne kalendárny rok.

Nástup práce by bol okamžite. Ešte zaujímavejší je popis práce nového ministra. Podľa Beblavého by mal vedieť "organizovať branné cvičenia", "ďakovať za položené otázky", "pôsobiť dojmom", či "vyhýbať sa otázkam".

Hľadá sa nový minister
Zdroj: Facebook

V súčasnosti dočasne vedie rezort školstva ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná (nom. SNS). Nahradila Petra Plavčana (nom. SNS), ktorý odstúpil po výzve premiéra Roberta Fica (Smer-SD) pre kauzu prerozdeľovanie eurofondov na vedu a výskum.

Peter Plavčan
Peter Plavčan
Zdroj: TASR/Marko Erd

Požadované vzdelanie v obore znie: "Čím viac bezcenných titulov, tým viac Adidas. CSc. podmienkou".

Hľadá sa nový minister
Zdroj: Facebook

Beblavý na záver poprosil fanúšikov, aby to zdieľali ďalej. Možno sa nakoniec podarí nájsť ozajstného a kvalitného ministra školstva!


Galéria

Peter Plavčan

Nástroje k článkuZDROJ: TMZ
FOTO: Facebook/Miroslav Beblavý

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články