Podľa SaS sa udržaním Richtera vo funkcii ministra práce skončilo obdobie vládnej pretvárky | Topky.sk

°C

Sobota, 14. december 2019. Meniny má Branislava, Bronislava, zajtra Ivica.

Podľa SaS sa udržaním Richtera vo funkcii ministra práce skončilo obdobie vládnej pretvárky

Richard Sulík
Richard Sulík
Zdroj: SITA/Diana Černáková
08.09.2017 11:00

BRATISLAVA - Pádom ministra školstva Petra Plavčana (nominant SNS) a udržaním Jána Richtera (Smer-SD) vo funkcii ministra práce sa skončilo obdobie pretvárky. Vo vládnej koalícii nevládnu žiadne kolegiálne vzťahy, ale rivalita, zášť, nátlak a vydieranie. Po štvrtkovej mimoriadnej schôdzi parlamentu to tvrdia predstavitelia strany Sloboda a Solidarita (SaS). Stanovisko liberálov poskytla ich hovorkyňa Katarína Svrčeková.


Idylka vládnej koalície sa podľa SaS skončila, keď boli z rozdeľovania eurofondov na vedu a výskum vyňaté vysoké školy a Slovenská akadémia vied a keď následne vyplávali na povrch skutočnosti o prideľovaní miliónov eur schránkovým firmám, ktoré o vedu a výskum ani nezavadili. „Na Slovensku dnes vládne korupčná koalícia. Ale nachádza sa v podstatne horšej kondícii ako pred niekoľkými týždňami. Bola odhalená a demaskovaná. Veríme, že tieto posledné týždne občanom otvorili oči a schyľuje sa k jej porážke,“ povedal predseda SaS Richard Sulík.

„Táto vládna koalícia nemá žiadne zásadné spory, ktoré by vyplývali z odlišných ideológií alebo z odlišných návrhov riešení sociálnych a ekonomických problémov občanov. Občania sú na poslednom mieste. Na prvom sú kšefty, rozkrádanie verejného majetku a deľba koristi,“ uviedli v stanovisku Richard Sulík, podpredsedovia strany Ľubomír Galko a Jana Kiššová, predsedníčka poslaneckého klubu Natália Blahová a podpredsedníčka parlamentu Lucia Ďuriš Nicholsonová.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA/Diana Černáková

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články