Dodatok ku Koaličnej zmluve možno do 15. septembra nebude, tvrdí Bernaťák | Topky.sk

Pondelok, 27. máj 2019. Meniny má Iveta, zajtra Viliam.

Dodatok ku Koaličnej zmluve možno do 15. septembra nebude, tvrdí Bernaťák

Tibor Bernaťák
Tibor Bernaťák
Zdroj: SITA
04.09.2017 13:16

BRATISLAVA – Dodatok ku Koaličnej zmluve podľa predsedu poslaneckého klubu SNS Tibora Bernaťáka možno do 15. septembra nebude. Ako povedal dnes novinárom, členovia komisie, ktorí dodatok pripravujú, sa rozprávajú o rôznych témach.


„Dohodli sme sa, že do podpisu dodatku nebudeme informovať verejnosť. Až po ňom,“ povedal s tým, že je ťažké predpokladať, kedy podpis dodatku bude. Podľa Bernaťáka k niektorým bodom sa budú musieť stretnúť koaličné strany. „K niektorým bodom bude musieť zaujať stanovisko aj ministerstvo financií,“ konštatoval.

Komisia koaličných strán pracuje na dodatku podľa dohody predsedov strán. Okrem Bernaťáka sú v nej za Smer-SD vedúci Úradu vlády SR Igor Federič. Za Most-Híd to je Ábel Ravasz. So žiadosťou o uzatvorenie novej Koaličnej zmluvy vyšla SNS po tom, čo 7. augusta súčasnú Koaličnú zmluvu vypovedala. Partneri však s prípravou novej zmluvy nesúhlasili, preto sa lídri koalície zhodli na vypracovaní dodatku k súčasnej zmluve.

SNS kandidáta na ministra školstva zatiaľ nemá

Slovenská národná strana (SNS) zatiaľ nemá kandidáta na nového ministra školstva. O kandidátovi bude podľa predsedu poslaneckého klubu SNS Tibora Bernaťáka diskutovať predsedníctvo strany. Kedy však predsedníctvo zasadne, nevie. „ Netuším, kedy bude,“ povedal novinárom s tým, že môže byť zvolané z večera do rána.

Prezident Andrej Kiska prijal vo štvrtok 31. augusta demisiu ministra školstva Petra Plavčana a určil ministerku pôdohospodárstva Gabrielu Matečnú, aby od 1. septembra dočasne spravovala rezort školstva, vedy, výskumu a športu. Prezident Andrej Kiska dostal 22. augusta list od ministra školstva Petra Plavčana. Minister v liste napísal, že demisiu podáva k 31. augustu.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články