Sobota, 8. máj 2021. Meniny má Ingrida, zajtra Roland.

Lipšicov náhradník si vybral poslaneckého asistenta, je ním známy fotograf a aktivista

Ján Marosz
Ján Marosz
Zdroj: SITA
16.10.2016 14:16

BRATISLAVA – Poslanec NR SR Ján Marosz, ktorý do parlamentu nastúpil v októbri, si za poslaneckého asistenta vybral známeho žilinského fotografa a občianskeho aktivistu Ľuboša Bechného. Bechný pracuje ako fotograf, publicista a drobný vydavateľ. Je spoluautorom viacerých obrazových a textových publikácii. Je autorom fotografickej časti publikácie Žilina a okolie. V roku 2013 vydal knihu Kristovci, pripravuje do tlače publikáciu 12 statočných - rozhovory s ľuďmi, ktorí sa dokázali postaviť proti zlu.


Bechný sa angažuje aj vo verejnom živote. Spoluzakladal občianske združenie Proti korupcii, kde je podpredsedom. Tu sa aj zoznámil s Janom Maroszom, ktorý ho požiadal, aby mu robil asistenta. V roku 2006 bol v tíme, ktorý porazil Jána Slotu (SDKU-DS + OZ za Krajšiu Žilinu) a stal sa poslancom mestského zastupiteľstva. Po štvorročnej prestávke bol v posledných voľbách opäť zvolený do mestského zastupiteľstva v Žiline ako nezávislý poslanec. 

Marosz zložil poslanecký sľub v utorok. Do parlamentu nastúpil za Daniela Lipšica, ktorý sa vzdal 30. septembra poslaneckého mandátu.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články