Pondelok, 17. máj 2021. Meniny má Gizela, zajtra Viola.

SDKÚ chce podľa Freša kampaňou ukázať, že stojí na voličoch

Pavol Frešo
Pavol Frešo
Zdroj: SITA
17.07.2015 11:42

BRATISLAVA – SDKÚ-DS chce podľa predsedu strany Pavla Freša billboardovou kampaňou ukázať, že celá história SDKÚ-DS stojí v prvom rade na voličoch.


„SDKÚ-DS nepatrí funkcionárom, ani predsedovi, ale patrí voličom. Billboardová kampaň symbolizuje, že SDKÚ-DS sa vracia k voličom,“ povedal Frešo dnes s tým, že na billboardoch sú straníci a komunálni politici, ktorí sa hlásia k SDKÚ-DS. „Je to zrozumiteľný signál, že všetky úspechy, ktoré sú spájané s SDKÚ, sú výsledkom voličskej podpory a dôvery členov strany. Primárna vždy bola podpora voličov,“ zdôraznil.

Na billboardoch bude takmer stovka tvárí. Frešova však na billboardoch chýba. „Neexistujú hádam ľudia, ktorí by nevedeli, že som v SDKÚ-DS,“ povedal. Frešo odmieta, že by na billboardoch bolo mnoho tvárí, ktoré sú zamestnanci bratislavského VÚC. „Spomedzi 100 členov sú medzi nimi aktívni komunálni poslanci, ale aj radoví členovia."

Frešo nesúhlasí ani s tvrdením, že z SDKÚ-DS robí regionálnu stranu. „Politika sa musí robiť zdola. Nedá sa sedieť v centrále v Bratislave a filozofovať, ako vyzerá Slovensko. Naši členovia sa objavia v každom regióne Slovenska, nielen štyri vyvolené tváre, tak ako to bolo v minulosti,“ povedal. Podľa neho ak chceme mať životnú úroveň ako v Rakúsku, tak sa ním musíme inšpirovať.

„Tam sa v prvom rade starajú bezprostredne o svoje okolie. Tam sú najsilnejší politici zdola, z regiónov. Slovensko sa musí vydať touto cestou. Majú prísť politici zdola, nie dosadení z Bratislavy. Politici, ktorí žijú život bežných ľudí, preto im rozumejú a dokážu priniesť riešenia pre zlepšenie života. A to naozaj spravíme," povedal s tým, že to bude aj ponuka SDKÚ-DS, aby ľudia všade cítili, že ich jeho strana zastupuje. 


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články