Situácia na Slovensku je zlá: Rodiny sú skúšané Ficom, KDH pozná riešenie | Topky.sk

Pondelok, 14. október 2019. Meniny má Boris, zajtra Terézia.

Situácia na Slovensku je zlá: Rodiny sú skúšané Ficom, KDH pozná riešenie

Ján Figeľ
Ján Figeľ
Zdroj: SITA
20.02.2015 10:22

BRATISLAVA - Situácia na Slovensku nie je dobrá, rodiny sú stále viac skúšané dosahom opatrení vlády Roberta Fica (Smer-SD), KDH preto zriaďuje neformálny post ombudsmana pre podnikateľov a živnostníkov. Na dnešnej tlačovej konferencii to oznámil líder KDH Ján Figeľ s tým, že tento post bude zastávať podpredseda KDH Peter Belinský.


"Živnostníci, malí a strední podnikatelia, sú stále v horšej pozícii. Aj keď upozorňujeme na praktiky veľkých firiem, neplatenie faktúr, riadené bankroty veľkých firiem, vláda v tejto veci nekoná," povedal Figeľ. Preto požiadal predsedníctvo KDH, aby v tejto náročnej situácii potvrdilo zriadenie takéhoto ombudsmana.

Úlohou Belinského bude predkladať a pripravovať opatrenia pre zlepšenie náročnej situácie, do ktorej sa malí a strední podnikatelia dostávajú. "Sú pravidelnými platcami daní, zamestnávateľmi, živiteľmi rodín. A vláda ich pritom zaťažuje," podotkol Figeľ. On sám pripúšťa, že zriadenie ombudsmana pre podnikateľov a živnostníkov môže ďalej posilniť a budovať dôveru medzi kresťanskými demokratmi a sektorom podnikania.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články