Fico si stojí za Čižnárom: Voľba Čentéša bola veľkou hanbou | Topky.sk

°C

Utorok, 28. január 2020. Meniny má Alfonz, zajtra Gašpar.

Fico si stojí za Čižnárom: Voľba Čentéša bola veľkou hanbou

Robert Fico
Robert Fico
Zdroj: SITA
13.12.2014 14:23

BRATISLAVA - Premiér Robert Fico si stojí za voľbou Jaromíra Čižnára do funkcie generálneho prokurátora v júni 2013. Čižnára vtedy zvolili poslanci Smeru bez toho, aby počkali na rozhodnutie ústavného súdu v prípade.


"Viete, ako bol pán Čentéš v parlamente volený. Bola to hanba nad hanbu, pretože poslanci opozície, vtedajšej koalície, chodili, fotografovali si lístky, kontrolovali sa a potom sa udiali niektoré veci, ktoré vyviedol pán Čentéš, a pán prezident Gašparovič, keďže mal na to oprávnenie odmietnuť kandidáta, presne v súlade s nálezom ústavného súdu povedal, že on pána Čentéša nevymenuje a uviedol nejaké dôvody. V tomto okamihu pre nás všetko skončilo," povedal v dnešnej relácii Sobotné dialógy v Rozhlase a televízii Slovenska - RTVS premiér Robert Fico.

Ako dodal, žiadne podanie na ústavný súd totiž nemá odkladný účinok. Fico argumentuje aj tým, že na generálnej prokuratúre vládol chaos a tiež tým, že Čižnára do funkcie odporučili samotní prokurátori. "Dnes generálny prokurátor požíva veľkú mieru rešpektu na prokuratúre," poznamenal predseda vlády.

Fico v relácii reagoval aj na stále častejšie sa vyskytujúce kauzy predražených nákupov a na problém schránkových firiem. "My začíname o týchto veciach hovoriť a aj rázne konať a to môžete urobiť len vtedy, ak sa neobávate rozpadu vládnej koalície," uviedol premiér s tým, že to je hlavný rozdiel medzi jeho vládou a vládnou Ivety Radičovej. "My sa nemusíme obávať vnútorného rozpadu koalície, sme sami vo vláde a vo vnútri u nás platí filozofia, že žiadny človek ani funkcionár v Smere nemá takú hodnotu, aby sme poškodzovali meno strany," doplnil. 


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články