Fedor: Na Slovensku máme viacero stálych štruktúr NATO a ich vojakov | Topky.sk

Piatok, 22. február 2019. Meniny má Etela, zajtra Roman, Romana.

Fedor: Na Slovensku máme viacero stálych štruktúr NATO a ich vojakov

Martin Fedor
Martin Fedor
Zdroj: SITA
17.09.2014 08:38

BRATISLAVA – Na Slovensku podľa podpredsedu SDKÚ-DS Martina Fedora máme viacero stálych štruktúr NATO s vojakmi z iných členských krajín. Ako povedal v rozhovore pre agentúru SITA, na Slovensku je v Trenčíne centrum výnimočnosti NATO, ktoré sa zaoberá výskumom likvidácie výbušnín.


„V ňom pracujú odborníci, vojaci z NATO. Rovnako letisko Sliač je pre prípad núdzového stavu rozšírené a modernizované tak, aby mohlo prijať letecké prostriedky krajín NATO,“ povedal Fedor, ktorý preto nechápe vyhlásenia premiéra Roberta Fica, že odmieta základne NATO na Slovensku. „Som prekvapený, že Fico si nevie predstaviť fungovanie základní na Slovensku. My sme členskou krajinou NATO, preto aj všetky základne na našom území so slovenskými vojakmi sú základňami NATO,“ zdôraznil.

Podľa Fedora v prípade Popradu Slovensko len deklarovalo pripravenosť poskytnúť NATO modernizované logistické, skladové priestory v prípade krízy. „Odmietať prítomnosť vojakov NATO na území štátu nie je namieste. Nikto to totiž od nás nepožaduje. Členské štáty, ktoré sa cítia ohrozené agresívnou politikou Ruska, samozrejme o takúto stálu prítomnosť vojakov NATO majú veľký záujem. V našom záujme musí byť, aby sa Slovensko pripravovalo aj na krízové varianty, ale stále základne so zahraničnými vojakmi nikto nepožaduje. Ani na Slovensku, ani v NATO,“ upozornil Fedor. 


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články