Hlinovi sa nepodarilo dosiahnuť rokovanie výboru, nasleduje protest | Topky.sk

Piatok, 18. október 2019. Meniny má Lukáš, zajtra Kristián.

Hlinovi sa nepodarilo dosiahnuť rokovanie výboru, nasleduje protest

Alojz Hlina
Alojz Hlina
Zdroj: SITA
21.07.2014 11:46

BRATISLAVA - Dosiahnutie zlepšenia bezpečnostnej situácie obyvateľstva v oblastiach susediacich so sociálne vylúčenými spoločenstvami je cieľom protestu, ktorý vo štvrtok (24. 7.) organizuje poslanec NR SR Alojz Hlina (nezaradený) na Hlavnej ulici v Košiciach. Problematiku chcel Hlina najskôr riešiť na pôde Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť, jeho predseda Jaroslav Baška (Smer-SD) mu však údajne odkázal, že zasadnutie nebude.


Hlina vyzval Bašku na zvolanie výboru minulý týždeň, najneskorší termín dal dnešok. Už vtedy Baškovi odkázal, že ak výbor k problematike bezpečnosti obyvateľstva vo vybraných oblastiach Slovenska nezvolá a nebude prijaté uznesenie, ktoré pomôže riešiť vzniknutú situáciu, zorganizuje protest.

"Prostredníctvom tajomníka výboru mi Jaroslav Baška odkázal, že výbor nebude, lebo on aj minister vnútra sú v zahraničí. Zaujímavé je, že deň pred tým, ako som výzvu uskutočnil, sa ešte predseda výboru usmieval do kamery pri prezentácii výroby zbraní v Novákoch," zdôraznil Hlina. Poslanec je preto presvedčený, že Baška aj minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) ignorujú naliehavosť bezpečnostnej situácie v niektorých oblastiach Slovenska.

Alojz Hlina tiež pripomenul, že mimoriadna schôdza branno-bezpečnostného výboru k bezpečnostnej situácii v oblasti páchania násilných trestných činov na dôchodcoch je otvorená od februára, pričom Kaliňák na rokovanie už dvakrát neprišiel.

"Situácii treba venovať výnimočnú pozornosť, a to aj vzhľadom na tragické udalosti posledných dní," apeloval.

Mimoriadne rokovanie výboru iniciovala opozícia, od ministra Kaliňáka chcela Analýzu bezpečnostnej situácie a návrh opatrení na zlepšenie bezpečnostnej situácie v oblasti páchania násilných trestných činov na osobách v dôchodkovom veku.
 


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články