Kiska pozval Porošenka na Slovensko, zatiaľ neodpovedal | Topky.sk

Utorok, 17. september 2019. Meniny má Olympia, zajtra Eugénia.

Kiska pozval Porošenka na Slovensko, zatiaľ neodpovedal

Petro Porošenko
Petro Porošenko
Zdroj: SITA
15.07.2014 08:39

BRATISLAVA – Prezident Andrej Kiska pozval ukrajinského prezidenta Petra Porošenka na návštevu Slovenska. Prísť by mohol na augustové oslavy povstania, povedal hovorca hlavy štátu Peter Petrus.


Či však Porošenko pricestuje, ešte nie je isté. "Odpoveď, zrejme aj vzhľadom na napätú vnútropolitickú situáciu na Ukrajine, ešte neprišla," dodal Petrus. Známy podľa neho zatiaľ nie je ani predbežný termín Kiskovej recipročnej návštevy Kyjeva.

Prezident Porošenko, ktorý sa funkcie ujal 7. júna tohto roku, sa už stretol s Kiskovým predchodcom Ivanom Gašparovičom, a to na svojej inaugurácii v Kyjeve, a predtým aj na summite vo Varšave.

Prozápadný miliardár Porošenko sa stal víťazom májových prezidentských volieb, keď už v prvom kole získal viac ako 54 percent hlasov. Jeho hlavnú rivalku, expremiérku Juliju Tymošenkovú, podporilo len 13 percent voličov.

Medzinárodní pozorovatelia na čele s Organizáciou pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) priebeh prezidentských volieb na Ukrajine ocenili. Hlasovanie podľa nich vo veľkej väčšine prebehlo v súlade s medzinárodnými pravidlami a základnými slobodami, napriek tomu, že voľbám na východe krajiny bránili ozbrojení separatisti.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články