Je to oficiálne: Polícia nebude vyšetrovať SMS komunikáciu Šufliarskeho a Kočnera | Topky.sk

°C

Pondelok, 16. december 2019. Meniny má Albína, zajtra Kornélia.

Je to oficiálne: Polícia nebude vyšetrovať SMS komunikáciu Šufliarskeho a Kočnera

Marian Kočner
Marian Kočner
Zdroj: TASR/Dušan Hein
18.07.2019 12:10

BRATISLAVA – Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) nebude vyšetrovať komunikáciu prokurátora Petra Šufliarskeho a Mariana Kočnera, ktorý je obvinený aj z objednávky vraždy Jána Kuciaka. Potvrdila to hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová. Informoval o tom portál Aktuality.sk.


Vyšetrovateľ protikorupčnej jednotky NAKA vec odmietol "keďže neboli zistené také skutočnosti, ktoré by preukazovali trestno-právnu zodpovednosť a naplnenie obligatórnych znakov skutkovej podstaty niektorého z trestných činov, priestupkov alebo disciplinárnych deliktov", uvádza sa v stanovisku polície. 

Elektronická komunikácia medzi niekdajším prvým námestníkom generálneho prokurátora Petrom Šufliarskym a obvineným Marianom Kočnerom unikla z vyšetrovacieho spisu vo veci vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. 

Šufliarsky  po medializácii jeho komunikácie s podnikateľom Marianom Kočnerom z funkcie prvého námestníka generálneho prokurátora odišiel, na prokuratúre však zostal. Šufliarsky potvrdil, že si písali od januára do júla 2017. Svoje odpovede označil za prejav slušnosti a profesionality.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články