Na štvrtok je vytýčené odvolacie konanie s podnikateľom Ladislavom Bašternákom | Topky.sk

Piatok, 18. október 2019. Meniny má Lukáš, zajtra Kristián.

Na štvrtok je vytýčené odvolacie konanie s podnikateľom Ladislavom Bašternákom

Ladislav Bašternák
Ladislav Bašternák
Zdroj: Topky.sk / Ján Zemiar
10.03.2019 12:10

BRATISLAVA – Na štvrtok vytýčil Krajský súd v Bratislave pojednávanie s mediálne známym podnikateľom Ladislavom B. Toho Okresný súd Bratislava II odsúdil v kauze neoprávnených odpočtov DPH v novembri minulého roku na päť rokov nepodmienečne.


Trest si má odsedieť vo väzení s najnižším stupňom stráženia. Na rovnaký čas má tiež zákaz podnikať. Súd konštatoval poľahčujúcu okolnosť, že viedol pred skutkom riadny život a sumu doplatil. Obžalovaný, ktorý sa pred súdom najskôr priznal, podal proti verdiktu odvolanie.

Ladislav B. od roku 2017 čelil obvineniu z neodvedenia daní a poistného. Podľa výsledkov policajného vyšetrovania cez firmu BL-202 v roku 2012 kúpil sedem bytov v bratislavskom bytovom komplexe Five Star Residence za 12 miliónov eur. Skutočná suma však bola údajne nižšia. Podľa vyšetrovateľa si podnikateľ ako konateľ spoločnosti BL-202 v apríli 2012 neodôvodnene uplatnil nárok na odpočítanie DPH vo výške takmer dva milióny eur. Ladislav B. si po vznesení obvinenia uplatnil inštitút takzvanej účinnej ľútosti a daňovému úradu spomenutú čiastku zaplatil, napriek tomu bola na neho podaná obžaloba.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články