°C

Utorok, 22. september 2020. Meniny má Móric, zajtra Zdenka.

Polícia vypátrala dvoch tínedžerov, ktorí prepadli 93-ročnú ženu v jej dome

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Facebook Polícia SR
24.02.2020 11:55

SLÁDKOVIČOVO - Galantskí kriminalisti vypátrali dvojicu páchateľov, ktorí prepadli 93-ročnú ženu v Sládkovičove. Mladíci vo veku 18 a 14 rokov v uplynulom týždni vnikli do jej domu, keď predtým hlavným ističom vypli elektrinu.


Cez okno vošli do spálne, kde sa vystrašená žena snažila zabarikádovať za dverami vedúcimi do kuchyne. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa v Trnave Martina Kredatusová. K starenke sa dostali tak, že rozbili sklo na dverách.

"Tu fyzicky slabú a vystrašenú ženu sotili na zem, z ruky jej stiahli prsteň a ukradli retiazku. Podľa odborného vyjadrenia jej spôsobili škodu 330 eur. Poškodená žena bola v takom šoku, že až ráno povedala susedom, čo sa jej stalo. Našťastie ju páchatelia nezranili," uviedla hovorkyňa.

Galantskí kriminalisti lupičov zo Sládkovičova vypátrali a vyšetrovateľ ich obvinil zo zločinu lúpeže a prečinu porušovania domovej slobody. Staršieho na základe príkazu súdu už eskortovali policajti do výkonu väzby. Mladistvý je stíhaný na slobode. "Za lúpež na chránenej osobe je možné v zmysle zákona uložiť trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov. Mladistvým hrozí polovičná sadzba," dodala.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články