Štvrtok, 6. máj 2021. Meniny má Hermína, zajtra Monika.

Ťažko zranené dievča (12), o život bojuje aj muž (57): Vážne nehody priamo na priechodoch pre chodcov!

Dvoch chodcov zrazili na priechode pre chodcov.
Dvoch chodcov zrazili na priechode pre chodcov.
Zdroj: KR PZ BB
02.12.2019 19:45

LUČENEC/BANSKÁ BYSTRICA - Banskobystrická polícia informovala o dvoch vážnych nehodách, pri ktorých opäť ťahali za kratší koniec chodci. Obe zrážky sa odohrali na priechode pre chodcov. Ťažké zranenia utrpeli dve osoby - 57-ročný muž a 12-ročné dievčatko.


Štatistiky sú desivé. Ako priblížila banskobystrická polícia, v roku 2019 evidujú 98 nehôd s účasťou chodcov, 21 z nich sa udialo na priechode pre chodcov. "Až 13 pribudlo len za posledný mesiac!" upozornila polícia.

Prečítajte si aj: Nešťastie neďaleko Púchova: Vodič (27) pri cúvaní narazil do dvoch detí (10,11)

Aj pri dvoch udalostiach, ktoré prešetruje polícia v Banskej Bystrici a v Lučenci, ťahali chodci za kratší koniec."Obidve sa stali v popoludňajších hodinách a chodcov zrazili keď prechádzali po riadne vyznačenom priechode pre chodcov!," napísali zástupcovia zákona.

Dvoch chodcov zrazili na
Zdroj: KR PZ BB

V Banskej Bystrici 47-ročná vodička osobného auta zrazila 57-ročného muža. Utrpel vážne zranenia. O život bojuje v nemocnici.

Dvoch chodcov zrazili na
Zdroj: KR PZ BB

V Lučenci 18-ročná vodička zrazila len 12-ročné dievča. Taktiež utrpela vážne zranenia. "V obidvoch prípadoch polícia začala trestné stíhanie pre ublíženie na zdraví," dodala polícia.


Galéria

Dvoch chodcov zrazili na Dvoch chodcov zrazili na Dvoch chodcov zrazili na

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články