Tragické nešťastie na koľajach: V Poprade zabil vlak muža | Topky.sk

°C

Štvrtok, 21. november 2019. Meniny má Elvíra, zajtra Cecília.

Tragické nešťastie na koľajach: V Poprade zabil vlak muža

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: KR PZ v Trnave
21.10.2019 13:42

BRATISLAVA - Pri zrážke s vlakom na stanici Poprad-Tatry zahynul jeden muž. Ďalší prípad stretu človeka a vlaku v 42. týždni zaznamenali Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) v úseku Šurany – Úľany nad Žitavou, nehoda skončila so zraneniami. Informoval o tom hovorca železníc Michal Lukáč.


V stredu (16. 10.) osobný vlak zrazil a zranil muža, ktorý prechádzal cez traťovú koľaj. "Nehoda sa stala krátko po šiestej hodine ráno v úseku Šurany – Úľany nad Žitavou. Muž bol odvezený rýchlou záchrannou službou na ošetrenie," uviedli železnice.

Smrteľná nehoda nastala v pondelok v noci o 3.35 h na stanici Poprad-Tatry. Muž sa neoprávnene pohyboval v priechodnom priereze koľaje. "Keďže odstraňovanie následkov nehody v stanici trvá, vlaky v stanici jazdia po druhej traťovej koľaji rýchlosťou 20 kilometrov za hodinu," upozornili.

ŽSR opakovane apelujú na všetkých vodičov, chodcov, cyklistov, aby si pred železničným priecestím počínali vždy mimoriadne opatrne, najmä sa presvedčili, či môžu bezpečne prejsť cez železničné priecestie. Na železničných priecestiach označených dopravnou značkou “Stoj, daj prednosť v jazde!“ je vodič povinný zastaviť vozidlo na takom mieste, z ktorého má náležitý rozhľad na trať, musí dbať však na to, aby vozidlo nezasahovalo do priechodného prierezu koľaje, kde by mohlo byť zachytené prechádzajúcim vlakom.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články