°C

Sobota, 5. december 2020. Meniny má Oto, zajtra Mikuláš.

FOTO Desivá nehoda vo Veľkých Bielicach: Nadrogovaný vodič zrazil cyklistu, ten je ťažko zranený

Pri nehode sa ťažko zranil cyklista.
Pri nehode sa ťažko zranil cyklista.
Zdroj: KR PZ Trenčín
14.10.2019 14:10

PARTIZÁNSKE - Policajti v Partizánskom vyšetrujú dopravnú nehodu, pri ktorej sa ťažko zranil 60-ročný cyklista. V mestskej časti Veľké Bielice ho v pondelok ráno zrazil vodič, u ktorého neskôr zistil lekár prítomnosť drog. Informovala o tom Elena Antalová z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne.


K dopravnej nehode medzi osobným vozidlom Audi A4, ktoré riadil 28-ročný muž z okresu Partizánske a 60-ročným cyklistom z Partizánskeho, došlo na ceste druhej triedy. "Podľa doterajších zistení vodič Audi prešiel z dôvodu nevenovania sa pozornosti vedeniu vozidla - mikrospánku do protismerného jazdného pruhu, kde v tom čase jazdil 60-ročný cyklista, do ktorého čelne narazil," opísala Antalová.

FOTO Desivá nehoda vo
Zdroj: KR PZ Trenčín

Cyklista v dôsledku nárazu podľa nej utrpel veľmi vážne zranenia a bol odvezený do nemocnice v Partizánskom, mladý vodič sa nezranil. "V nemocnici bola cyklistovi odobratá krv na zistenie prítomnosti alkoholu, nakoľko z dôvodu vážnych zranení nebolo možné u neho vykonať dychovú skúšku. Dychová skúška u vodiča bola negatívna. Na lekárskom vyšetrení však bola vodičovi z moču zistená prítomnosť omamných látok, a to metamfetamínu, extázy a kanabisu. Policajti škodu vyčíslili na asi 2550 eur," priblížila. 

FOTO Desivá nehoda vo
Zdroj: KR PZ Trenčín

Vec si na mieste prevzal vyšetrovateľ. "Príčina a miera zavinenia dopravnej nehody je v štádiu vyšetrovania," dodala Antalová.

FOTO Desivá nehoda vo
Zdroj: KR PZ Trenčín

FOTO Desivá nehoda vo
Zdroj: KR PZ Trenčín


Galéria

Pri nehode sa ťažko

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články