Streda, 12. máj 2021. Meniny má Pankrác, zajtra Servác.

Pomáhať a... nakupovať? Policajti si odskočili od povinností, kúpa rastliniek ich vyjde draho

Policajti v čase služby vybavovali iné záležitosti.
Policajti v čase služby vybavovali iné záležitosti.
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Banskobystrický kraj
20.09.2019 00:01

BANSKÁ BYSTRICA - Dvojica policajtov mala jednoducho smolu. Počas toho, ako si odskočili nakúpiť rastlinky, ich totiž vyfotili a nabonzovali priamo ich nadriadeným. Keďže príjemné povinnosti mali vybavovať počas služby, poriadne si zavarili.


O prípade už informovala aj polícia na sociálnej sieti. "Tento týždeň sa k nám dostali fotografie policajtov, ktoré zachytávajú kolegov v čase služby, ako v jednom z nákupných centier ukladajú do služobného vozidla priesady rastlín. Vecou sa od prvého momentu zaoberajú nadriadení týchto policajtov," priblížili v príspevku.

Policajti v čase služby
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Banskobystrický kraj

Z fotografií je podľa zástupcov zákona zrejmé, že policajti nevykonávali služobné povinnosti, z čoho už nadriadený vyvodil patričné dôsledky. O aké dôsledky išlo, však vo vyjadrení nepriblížili.

Policajti v čase služby
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Banskobystrický kraj

Dvojitý meter verejnosti

Paradoxom však je, že drvivá väčšina Slovákov sa mužov zákona zastala. V komentároch upozorňovali na to, že ten, čo snímku nafotil, by sa mal nad sebou zamyslieť. "Nemyslíte vážne, že za toto ich idete trestať?" znela jedna z reakcií. V prípade spred roka, kedy nafotili banskobystrickú hliadku spať v služobnom aute, však Slováci takí zhovievaví neboli.


Galéria

Policajti v čase služby Policajti v čase služby Policajti v čase služby

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články