°C

Piatok, 10. júl 2020. Meniny má Amália, zajtra Milota.

Opitý mladík sa vyhrážal ženám zabitím: Hrozí mu trest až tri roky

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
15.07.2019 13:30

CHMINIANSKE JAKUBOVANY – Polícia vyšetruje trestný čin nebezpečného vyhrážania, ku ktorému malo dôjsť v rómskej osade v obci Chminianske Jakubovany v okrese Prešov. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.


Policajná hliadka tam bola podľa jej slov vyslaná v sobotu (13.7.) popoludní na preverenie oznámenia týkajúceho sa vyhrážania. "V časti zvanej V Jarku na ceste medzi chatrčami sa mal 21-ročný miestny mladík Juraj s nožom v ruke vyhrážať 26-ročnej Márii a 17-ročnej Martine. Vykrikoval, že ich zabije a nebude mať pokoj, pokiaľ nedostane 25 rokov. Polícia mladíka zadržala a podrobila dychovej skúške. Jej výsledok dosiahol hodnotu 0,6 miligramu alkoholu na liter vydychovaného vzduchu, čo predstavuje 1,25 promile," uviedla Ligdayová s tým, že muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia.

Polícia podozrivého muža obvinila z trestného činu nebezpečného vyhrážania a bol spracovaný podnet na podanie návrhu na jeho väzobné stíhanie. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články