°C

Utorok, 1. december 2020. Meniny má Edmund, zajtra Bibiana.

Vyčíňanie zlodejov na východe Slovenska: Krádež dobytka aj desiatky koní, škody za desaťtisíce

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR - Pavol Zachar
28.06.2019 10:30

PREŠOV - Prešovský vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci zločinu krádeže, ku ktorej došlo v noci zo stredy na štvrtok na jednej z fariem nachádzajúcej sa v katastrálnom území obce Rožkovany v okrese Sabinov. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.


"Páchateľ odcudzil z elektrickej ohrady celkovo desať koní, z ktorých boli tri žriebätá. Majitelia škodu vyčíslili na viac ako 55.000 eur," uviedla Ligdayová. Zákon pre páchateľa stanovuje trestnú sadzbu odňatia slobody na tri až desať rokov.

V Mičakovciach ukradli dobytok

Polícia vyšetruje aj krádež 11 kusov hovädzieho dobytka v obci Mičakovce, časti Tarbaj, okres Svidník, ku ktorej došlo od utorka do štvrtka. Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová, páchateľ vošiel do elektricky ohradeného priestoru a ukradol dobytok.

"Majiteľke vznikla škoda 15.000 eur. Polícia preveruje všetky okolnosti prípadu a vedie trestné stíhanie vo veci prečinu krádeže. Páchateľovi hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky," uviedla Ligdayová.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články