°C

Utorok, 20. október 2020. Meniny má Vendelín, zajtra Uršula.

Muž (33) okradol spiacich manželov v karavane: Polícia ho už vypátrala

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Jan Zemiar
25.06.2019 16:47

DUNAJSKÁ STREDA - Polícia vypátrala 33-ročného Rudolfa z Dunajskej Stredy, ktorý sa dopustil krádeže v karavane na termálnom kúpalisku v Dunajskej Strede. V nedeľu (23. 6.) v nočných hodinách vošiel v autokempingu do otvoreného karavanu, v ktorom spali manželia. Bez použitia násilia vzal z police a zo skrine dve peňaženky, osobné doklady, peniaze a mobilné telefóny. Manželom spôsobil škodu vyššiu ako 600 eur.


"Polícia bezprostredne po skutku vypátrala podozrivého, ktorý mal ešte všetky ukradnuté veci pri sebe. Na základe dôkazov ho poverený príslušník obvinil z prečinu krádeže a porušovania domovej slobody. V minulosti už odsúdený muž, ktorý bol aktuálne v podmienke, bol riešený v tzv. superrýchlom konaní, pričom mu bol uložený trest odňatia slobody. Všetky peniaze a ukradnuté osobné veci polícia vrátila do rúk ich majiteľov," uviedla krajská policajná hovorkyňa v Trnave Martina Kredatusová. 

V Sládkovičove úradoval zlodej priamo na kúpalisku

Polícia v Sládkovičove, ako dodala Kredatusová, vyšetruje krádež, ku ktorej došlo v pondelok (24. 6.) okolo 15.30 h na termálnom kúpalisku. "Poškodený nechal na lavičke pri bazéne voľne položenú tašku, ktorá mu v okamihu zmizla. Mal v nej peniaze, tri mobilné telefóny, hodinky a osobné doklady. Neznámy páchateľ mu spôsobil škodu približne za 600 eur," doplnila hovorkyňa. Polícia začala trestné stíhanie pre krádež a po páchateľovi pátra. 

Polícia upozorňuje na doklady
Zdroj: KR PZ Trnava

Polícia upozorňuje návštevníkov kúpalísk, aby si osobné veci nenechávali odložené bez dozoru. Mnohé zariadenia majú vybudované priestory na odloženie cenných vecí, preto odporúča využívať aj tieto možnosti.


Galéria

Ilustračné foto Polícia upozorňuje na doklady

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články