°C

Piatok, 25. september 2020. Meniny má Vladislav, zajtra Edita.

Na slovensko-českom pohraničí uviazol vlak: Cestujúcich museli evakuovať

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR
03.06.2019 17:35

LYSÁ POD MAKYTOV - Na slovensko-českom pohraničí pri Lysej pod Makytou (okres Púchov) smerom na trutnovskú časť Libeč uviazol v pondelok popoludní vlak, ktorému sa utrhlo trolejové vedenie. Na mieste zasahujú hasiči z Púchova a Považskej Bystrice s piatimi kusmi techniky. Informoval o tom hovorca hasičov v Trenčianskom kraji Marián Petrík.


"Vo vlaku sa nachádzalo 48 cestujúcich vrátane detí a seniorov. Na miesto pre nich prišiel i evakuačný autobus Hasičského a záchranného zboru (HaZZ)," uviedol Petrík. Trolejové vedenie roztrhol vlak Expres 124 v úseku Lúky pod Makytou - Horní Libeč zhruba o 14.27 h, spresnil hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Tomáš Kováč.

"Vo vlaku sa nachádzalo 48 cestujúcich, ktorým sme rozdali vodu. Vzhľadom na horúce počasie sa interiér vlaku začal rýchlo prehrievať, preto sme na pomoc zavolali príslušníkov HaZZ, ktorí zabezpečili evakuáciu cestujúcich," doplnil. Príčinu pretrhnutia trolejového vedenia nie je podľa Kováča momentálne možné určiť.

Trolejové vedenie je porušené na obidvoch traťových koľajach, Železničná doprava je na úseku prerušená, prepravu cestujúcich tak zabezpečuje náhradná autobusová doprava. Opravu zabezpečí technická čata z Púchova, pričom železničná doprava bude prerušená minimálne do 18.30 h, dodal hovorca Železníc SR Michal Lukáč.

Doprava v úseku Lúky pod Makytou - Horní Libeč je obnovená po jednej koľaji

Železničná doprava na úseku Lúky pod Makytou - Horní Libeč je v pondelok podvečer obnovená po jednej koľaji. Informoval o tom hovorca Železníc SR (ŽSR) Michal Lukáč. Opravu zabezpečujú ŽSR.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články