°C

Pondelok, 17. február 2020. Meniny má Miloslava, zajtra Jaromír.

Vražda Tomáša (†16) v Žiline: Bolo všetko inak? Polícia pracuje s novou verziou

Obeťou vraždy v Žiline bol len 16-ročný Tomáš.
Obeťou vraždy v Žiline bol len 16-ročný Tomáš.
Zdroj: Instagram, Topky
19.05.2019 13:57

ŽILINA - Žilinou vo štvrtok večer otriasol brutálny prípad. Prvé informácie hovorili o tom, že sa údajný páchateľ dostal do bytu, napadol dievča a dobodal mladého tínedžera. Nám sa však podarilo zistiť, že všetko mohlo byť inak a polícia má pracovať s novou verziou.


Podľa prvotných informácií mal neznámy páchateľ vojsť do bytu pod zámienkou, že je elektrikár a ide odpisovať hodiny. V tom mal zaútočiť na 16-ročnú Juditu. V byte sa v tom čase nachádzal aj jej priateľ Tomáš, ktorý ju pred údajným útočníkom bránil. Útočiaceho muža to malo rozzúriť a nožom mladíka dobodal na smrť. Podľa našich informácií sa však pracuje s pravdepodobnejšou verziou. Podľa nej malo byť všetko inak. 

Vražda Tomáša (†16) v
Zdroj: Instagram

Všetko mohlo byť inak

Podarilo sa nám zistiť, že desivý incident sa mohol odohrať úplne inak, ako sa pôvodne hovorilo. Polícia má totiž pracovať s pravdepodobnejšou, podľa ktorej sa na mieste činu tretia osoba nenachádzala. Potvrdili nám to neoficiálne zdroje z polície. Podľa slov susedov ich muži zákona upokojovali, že sa nemusia báť a nič im nehrozí. Tomáš mal podľahnúť na následky 21 bodných rán.   

Vražda Tomáša (†16) v
Zdroj: Facebook

Veľké plány už nestihli

Škola sa ponorila do smútku. Na gymnáziu Varšavskej na Vlčincoch v Žiline veje čierna zástava. Spolužiaci už nikdy neuvidia svojho milovaného Tomáša (†16), ktorý zomrel rukou vraha. Na miesto prišli policajti a záchranky. Mladíka sa však už nepodarilo zachrániť. Mladé dievča odviezla sanitka do fakultnej nemocnice v Žiline.

Vražda Tomáša (†16) v
Zdroj: Instagram

Obaja chodili do tej istej triedy a boli si veľmi blízki. Podľa výpovede spolužiačok mal Tomáš s Juditou v piatok večer letieť do Londýna. Prišiel k nej, aby sa dohodli na detailoch a dohodnúť sa, aké veci si pobalia.

Vražda Tomáša (†16) v
Zdroj: topky

Spolužiaci sú z krvavej drámy zhrození a nedokážu uveriť, že ich milovaný spolužiak už nebude sedieť v ich triede. 

Vražda Tomáša (†16) v
Zdroj: topky

Vražda Tomáša (†16) v
Zdroj: topky

Polícia nariadila pitvu

„Polícia od prijatia oznámenia na prípade intenzívne pracuje s nasadením maximálnych síl a prostriedkov a vykonáva všetky potrebné úkony a opatrenia v zmysle Trestného poriadku za účelom objasnenia skutku, ako aj určenia jeho právnej kvalifikácie,“ uviedli ráno po tragédii. Polícia tiež informovala, že za účelom zistenia príčiny smrti mladého muža bola nariadená pitva. 

Vražda Tomáša (†16) v
Zdroj: topky


Galéria

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/AMaj

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články