Havária, záhadné zmiznutie a šokujúci návrat: Okresná šéfka SaS si zavarila, vyhadzov zo strany | Topky.sk

Nedeľa, 21. júl 2019. Meniny má Daniel, zajtra Magdaléna.

Havária, záhadné zmiznutie a šokujúci návrat: Okresná šéfka SaS si zavarila, vyhadzov zo strany

Miriam Martišová skončila s vozidlom v rieke Hron.
Miriam Martišová skončila s vozidlom v rieke Hron.
Zdroj: Reprofoto:sas.sk, Facebook/Mesto Žiar nad Hronom
23.04.2019 15:00

BRATISLAVA - Okresná predsedníčka SaS za mesto Poltár Miriam Martišová (41) skončila minulý týždeň so svojím Range Roverom v rieke Hron. Keďže za volantom nesedela, pátrať po nej začali policajti, záchranári aj potápači. V interiéri auta totiž našli krv, čelné sklo malo byť rozbité skalou. Verejnosť a najmä jej blízki sa obávali najhoršieho.


Aj strana Sloboda a Solidarita sa v čase, keď bola Miriam nezvestná, vyjadrila, že o svoju členku majú strach. "Dúfame, že to bude mať dobrý koniec," reagoval ešte 17. apríla hovorca strany Róbert Buček. 

Okresnú predsedníčku za mesto Poltár napokon šťastne vypátrali. Živú a zdravú. Prekvapením ale bolo, že zatiaľ čo na Slovensku prehľadávali záchranné zložky rieku Hron či jej okolie, ona sa mala podľa televízie JOJ uchádzať o prácu v nemocnici v susednej Českej republike.

Polícia po vodičke bieleho Range Rovera, ktorý našli havarovaný, pričom prednou časťou bol vo vode, pátra od utorkového rána.
Range Rover Martiny Martišovej
Zdroj: facebook mesta Žiar nad Hronom

Na základe medializovaných informácií ju však spoznal nemenovaný človek a informoval políciu. „Nezvestná žena bola vypátraná a je v poriadku. Nakoľko si neželá zverejniť miesto, kde sa nachádza, viac informácií k tejto osobe poskytovať nebudeme,“ reagovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Banskej Bystrici Mária Faltániová.

Nezvestná politička Miriam žije: Neuveríte, kde ju našli, jej havarovaný Range Rover je záhadou

Vylúčenie zo strany

Po pár dňoch a po tom, ako Martišová vysvetľovala na polícii, čo sa stalo, strana z konania svojej členky vyvodila dôsledky. "Republiková rada strany SaS prijala uznesenie o tom, že Miriam Martišová bola v pondelok predpoludním hlasovaním per rollam vylúčená zo strany," uviedol v utorok Róbert Buček.

Čo sa však vlastne udialo a prečo luxusné auto skončilo v Hrone, je pre verejnosť aj naďalej záhadou. Rovnako ako to, kto Martišovú nahradí na poste okresnej predsedníčky. Podľa hovorcu strany SaS totiž funkcia nateraz zostáva neobsadená.


Galéria

Miriam Martišová skončila s Polícia po vodičke bieleho Nezvestná Miriam Martišová.

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články