°C

Streda, 5. august 2020. Meniny má Hortenzia, zajtra Jozefína.

Desivé nehody v Trenčianskom kraji: FOTO Žena vpálila do stĺpa, muž narazil do starčeka s bicyklom

Pri dopravných nehodách boli vodiči pod vplyvom alkoholu.
Pri dopravných nehodách boli vodiči pod vplyvom alkoholu.
Zdroj: KR PZ v Trenčín
16.04.2019 23:00

SVINNÁ/ČASTKOVCE – Obe sa stali v pondelok za bieleho dňa, a pod obe sa podpísal alkohol. Reč je o dopravných nehodách, ktorých okolnosti spresnil hovorca KR PZ v Trenčíne Pavol Kudlička.


Vodič narazil do dôchodcu s bicyklom

Jedna z nich sa stala na ceste I/9 v obci Svinná v Trenčianskom okrese krátko pred jednou poobede. Malo k nej dôjsť tak, že 49-ročný vodič jazdiaci po uvedenej ceste v smere od Trenčína na Bánovce nad Bebravou v križovatke s cestou III/1860 sa dostatočne nevenoval vedeniu vozidla, pričom narazil do 71-ročného chodca, ktorý v tom čase tlačil bicykel a prechádzal cez cestu.

Pod dopravnú nehodu v
Zdroj: KR PZ v Trenčín

Polícia vodiča podrobila dychovej skúške na alkohol. Tá preukázala pozitívny výsledok, nafúkal 1,20 mg/l (2,50 promile). Peší bol jednorázovo ošetrený, alkohol u neho nebol zistený.

Pod dopravnú nehodu v
Zdroj: KR PZ v Trenčín

Žena vpálila do stĺpa verejného osvetlenia

Ďalšia dopravná nehoda sa stala v okrese Nové Mesto nad Váhom v čase približne o 13.45 hodine na ceste II/504 v obci Častkovce. Malo k nej dôjsť tak, že 38-ročná vodička jazdila na aute značky Peugeot 206 v menovanej obci v smere od obce Podolie, pričom v križovatke s miestnou komunikáciou sa pravdepodobne nevenovala vedeniu vozidla.

Pod dopravnú nehodu v
Zdroj: KR PZ v Trenčín

S autom vyšla vpravo mimo vozovku a narazila do stĺpa verejného osvetlenia. Pri nehode vodička utrpela ľahké zranenie. Keď ju policajti podrobili dychovej skúške, nafúkala 1,39  mg/l (2,90 promile) alkoholu v dychu. Škoda na vozidle bola odhadnutá na cca 1100 eur.

Pod dopravnú nehodu v
Zdroj: KR PZ v Trenčín

Alkohol za volant nepatrí!

Polícia opätovne upozorňuje vodičov, ktorí pred jazdou požijú alkoholické nápoje a sadnú si za volant, že svojou nezodpovednosťou ohrozujú nielen svoj život a zdravie, ale hlavne ohrozujú životy a zdravie ostatných účastníkov cestnej premávky.


Galéria

Pri dopravných nehodách boli Pod dopravnú nehodu v Pod dopravnú nehodu v Pod dopravnú nehodu v Pod dopravnú nehodu v

Nástroje k článku


Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články