°C

Utorok, 27. október 2020. Meniny má Sabína, zajtra Dobromila.

Kamionista prešiel do protismeru v mieste, kde je to zakázané: FOTO Zomrel nevinný vodič (†60) dodávky

Čelnú zrážku neprežil 60-ročný muž.
Čelnú zrážku neprežil 60-ročný muž.
Zdroj: KR PZ BB
27.03.2019 16:05

HONTIANSKE NEMCE - Tragická dopravná nehoda sa stala v stredu krátko po polnoci na ceste I/66 za obcou Hontianske Nemce v okrese Krupina. Došlo tam k čelnej zrážke dodávky s kamiónom. Vodič dodávky, 60-ročný občan Českej republiky, nehodu neprežil.


"Podľa doterajšieho objasňovania k nehode došlo tak, že 43-ročný vodič, občan Poľskej republiky, viedol jazdnú súpravu v smere od Hontianskych Nemiec na obec Domaníky, pričom v pravotočivej zákrute v mieste, kde je to zakázané, prešiel do protismeru, pričom došlo k čelnej zrážke s dodávkou," priblížila nehodu banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková.

Čelnú zrážku neprežil 60-ročný
Zdroj: KR PZ BB

"Vodič kamióna prešiel do protismeru pravdepodobne v dôsledku nevenovania sa plne vedeniu vozidla," doplnila.

Čelnú zrážku neprežil 60-ročný
Zdroj: KR PZ BB

Vyšetrovateľ začal v súvislosti s tragickou nehodou trestné stíhanie pre podozrenie z prečinu usmrtenia. Presná príčina dopravnej nehody, ako aj miera jej zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania. Na mieste boli prítomní aj znalci z odboru dopravy a z odboru zdravotníctva. 

Čelnú zrážku neprežil 60-ročný
Zdroj: KR PZ BB


Galéria

Čelnú zrážku neprežil 60-ročný Čelnú zrážku neprežil 60-ročný Čelnú zrážku neprežil 60-ročný Čelnú zrážku neprežil 60-ročný

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články