°C

Pondelok, 17. február 2020. Meniny má Miloslava, zajtra Jaromír.

FOTO Polícia zadržala a obvinila muža, ktorý mal spôsobiť požiar bytového domu v Partizánskom

Zdroj: KR PZ Trenčín
17.01.2019 16:40

PARTIZÁNSKE - Policajti zadržali a obvinili muža, ktorý mal podľa nich spôsobiť požiar v bytovom dome na Strojárenskej ulici v Partizánskom. Požiarom v dome, ku ktorému došlo na začiatku tohto týždňa, mal 31-ročný muž priviesť do nebezpečenstva smrti alebo ťažkej ujmy na zdraví tamojších obyvateľov. Informovala vo štvrtok trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová.


"Obvinený muž vošiel do obytného domu 15. januára po polnoci. V pivničných priestoroch mal cez servítku inhalovať prchavú horľavú látku toluén. Po chvíli mal servítku odhodiť na zem. Krátko po tom, keď dofajčil, mal na zem odhodiť aj cigaretový ohorok a odišiel z bytového domu preč," uviedla Antalová. 

FOTO Polícia zadržala a
Zdroj: KR PZ Trenčín

Po odchode muža podľa nej došlo k vznieteniu toluénom napustenej servítky a horiaceho, neuhaseného ohorku, pričom sa následne začal šíriť požiar. "Drevené konštrukcie v pivnici zhoreli takmer okamžite  a požiar sa šíril ďalej. V dôsledku udalosti došlo k zadymeniu spoločných priestorov. Obyvatelia museli byť z domu evakuovaní. Taktiež musela byť odstavená elektrická energia a aj plyn," priblížila. 

FOTO Polícia zadržala a
Zdroj: KR PZ Trenčín

Pri požiari sa zranili dve osoby v dôsledku nadýchania sa splodín horenia, poranenie utrpela aj jedna mladistvá osoba, ktorá mala popálenú dlaň pravej ruky. Zranenia týchto troch osôb si vyžiadali lekárske ošetrenie s doposiaľ neurčeným časom liečenia. Pri požiari sa zranil aj zasahujúci príslušník Hasičského a záchranného zboru z Bánoviec nad Bebravou.

FOTO Polícia zadržala a
Zdroj: KR PZ Trenčín

V dôsledku zadymenia bytového domu uhynul v jednom z tamojších bytov aj pes a papagáj. "Obvinený muž majiteľovi bytového domu - správe majetku mesta, svojím nedbanlivým konaním spôsobil škodu presahujúcu 26.600 eur. Presná škoda vzniknutá požiarom nebola doposiaľ vyčíslená. Muž bol v minulosti za obdobný skutok odsúdený," doplnila policajná hovorkyňa. 

FOTO Polícia zadržala a
Zdroj: KR PZ Trenčín

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície z Partizánskeho 31-ročného muža obvinil z prečinu všeobecného ohrozenia a spracoval podnet na návrh na jeho vzatie do väzby. O tom, či obvinený bude stíhaný väzobne, bude rozhodovať sudca Okresného súdu v Partizánskom. "Za uvedený skutok je trestná sadzba v zmysle zákona na dva roky až päť rokov," dodala Antalová. 

FOTO Polícia zadržala a
Zdroj: KR PZ Trenčín

FOTO Polícia zadržala a
Zdroj: KR PZ Trenčín


Galéria


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články