V Marianke horelo auto starostu: Mercedes za 10-tisíc v plameňoch | Topky.sk

Pondelok, 26. august 2019. Meniny má Samuel, zajtra Silvia.

V Marianke horelo auto starostu: Mercedes za 10-tisíc v plameňoch

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
16.01.2019 12:54

MARIANKA - V obci Marianka (okres Malacky) horelo v stredu skoro ráno auto. Vznikla tak škoda približne 10-tisíc eur. Okolnosti požiaru polícia vyšetruje. Informoval o tom bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.


K požiaru došlo krátko pred 3.00 h. "Podľa doterajších informácií došlo z doposiaľ presne nezistených okolností k požiaru osobného motorového vozidla Mercedes ML320, poškodením ktorého bola spôsobená škoda v celkovej výške približne 10.000 eur," opísal Szeiff.

Osobný automobil, ktorý v stredu ráno horel v obci Marianka pri Bratislave, je napísaný na firmu starostu obce Dušana Statelova (nezávislý). Dnes to potvrdil Peter Čambor z Obecného úradu v Marianke. Bližšie informácie neuviedol, odvolal sa na procesné úkony súvisiace s vyšetrovaním polície. Statelov má na polícii ešte v stredu vypovedať.

V obci Marianka (okres Malacky) horelo v stredu skoro ráno auto. "Podľa doterajších informácií došlo za doposiaľ presne nezistených okolností k požiaru osobného motorového vozidla Mercedes ML320, poškodením ktorého bola spôsobená škoda v celkovej výške približne 10.000 eur," opísal hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Bratislave Michal Szeiff.

Podľa zisťovateľa príčin požiarov zrejme požiar založil niekto úmyselne. "Presné príčiny a okolnosti, za akých k požiaru došlo, budú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania," uviedol.

Požiar auta asi súvisí s mojím postojom k developerom, mieni starosta Marianky

Úmyselné podpálenie auta môže byť reakciou na boj proti neregulovanej výstavbe a oznámenie o štátnom stavebnom dozore, ktoré stavebný úrad v Marianke pri Bratislave poslal v predchádzajúcich dňoch stavebníkom. Na štvrtkovej tlačovej konferencii to pripustil starosta obce Dušan Statelov (kandidoval za Progresívne Slovensko). V stredu (16. 1.) nadránom mu zhorelo auto, podľa zistení polície a hasičov išlo o úmysel.

Na tlačovej konferencii Statelov poukázal na to, že developeri v Marianke dlhodobo nedodržiavajú a obchádzajú regulatívy územného plánu obce. "V dôsledku toho dochádza k extrémnemu zahusťovaniu výstavby bez dostatočnej dopravnej a občianskej infraštruktúry," zdôraznil. Problém podľa neho ešte viac zvýrazňuje slabá legislatíva, poukázal pritom aj na to, že v období po komunálnych voľbách (10. 11. 2018) až do ustanovujúceho zastupiteľstva (4. 12. 2018) bolo v obci za predchádzajúceho vedenia vydaných 109 kolaudačných rozhodnutí. Medzi nimi sú aj kolaudácie na nedokončené stavby. Niektoré developerské aktivity v lokalitách, pre ktoré boli vydané rozhodnutia, sú spájané s predchádzajúcim starostom obce Petrom Hasoňom.

Statelov oznámil aj to, že dvaja z pracovníkov stavebného úradu po vydaní spomínaných rozhodnutí ukončili svoj pracovný pomer. "Bez riadneho odovzdania dokumentácie, viacero spisov je stratených," zdôraznil. Požiar starostovho auta nemal byť jediným aktom zastrašovania, obecný poslanec Peter Jelačič hovorí o delobuchu, ktorý mu rozbil okno. "Som známy ako kritik bývalého starostu a jeho povolení o výstavbe v obci," uviedol Jelačič.

Starostovi vyjadrili podporu i ďalší poslanci a občania Marianky. "Ako legitímne zvolený starosta ochraňuje záujmy obce, stavia sa proti nezákonným a nemorálnym praktikám bez ohľadu na to, kto za nimi stojí. Útok na neho je preto i útokom na demokraciu, ktorý priamo ohrozuje naše záujmy," napísali vo vyhlásení.

 


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články