Utorok, 18. máj 2021. Meniny má Viola, zajtra Gertrúda.

Policajný zásah na jednej z humenských škôl: U študentky našli podozrivú látku

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: gettyimages.com
16.11.2018 12:25

HUMENNÉ - Študentka jednej z humenských stredných škôl u seba v taške prechovávala neznámu zelenú sušinu. Polícia to zistila pri štvrtkovej (15.11.) preventívno-bezpečnostnej akcii s názvom Čisté školy.


"Dopoludnia v dvoch triedach služobný policajný pes 'skontroloval' tašky stredoškolákov a v jednej z tried označil školskú tašku patriacu 15-ročnej študentke. Išlo o podozrenie z prítomnosti omamných a psychotropných látok. Dievča následne počas osobnej prehliadky z tejto tašky vydalo tri plastové dózy s obsahom neznámej zelenej sušiny v presne nezistenom množstve, ako aj jednu sklenenú dózu, tzv. bongo, určenú na užívanie marihuany," priblížila v piatok prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

Zaistené veci a látky polícia podľa jej ďalších slov zaslala na kriminalisticko-expertízne skúmanie. "Prípadom sa zaoberá poverený príslušník obvodného oddelenia Policajného zboru v Humennom, ktorý na základe tejto skutočnosti začal vo veci trestné stíhanie pre prečin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi," uzavrela hovorkyňa.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články