Obrovská tragédia v Trstenej: FOTO Vodič na Audi vrazil do auta s tromi deťmi, chlapček (†9) zomrel | Topky.sk

Sobota, 23. február 2019. Meniny má Roman, Romana, zajtra Matej.

Obrovská tragédia v Trstenej: FOTO Vodič na Audi vrazil do auta s tromi deťmi, chlapček (†9) zomrel

Pri nehode zomrel 9-ročný chlapček
Pri nehode zomrel 9-ročný chlapček
Zdroj: polícia
12.07.2018 09:55

TRSTENÁ – Vodič na Audi vrazil vo vysokej rýchlosti do auta, v ktorom boli tri deti. Tragédia sa stala v stredu vo večerných hodinách. Deväťročného chlapčeka sa, bohužiaľ, nepodarilo oživiť a na mieste tragédie zomrel.


Rodina s troma deťmi sa viezla v aute, keď do nich vo vysokej rýchlosti napálilo Audi S5. 9-ročné dieťa neprežilo, ďalšie previezli do nemocnice a pravdepodobne podstúpi operáciu. Informuje o tom portál tvnoviny.sk.

Obrovská tragédia v Trstenej:
Zdroj: polícia

"Na základe doteraz vykonaného šetrenia bolo zistené, že 21-ročný vodič z Tvrdošína viedol osobné motorové vozidlo Audi S5 v smere na Tvrdošín. Následne z doposiaľ presne nezistených príčin prešiel s vozidlom do protismeru, kde došlo k zrážke s oproti idúcim motorovým vozidlom Volkswagen Golf, ktoré viedol 46-ročný vodič tiež z Tvrdošína," informoval žilinský krajský policajný hovorca Radko Moravčík.

Deväťročný chlapček utrpel pri nehode zranenia, ktorým na mieste podľahol a 6-ročné dievča bolo prevezené do nemocnice s ťaźkými zraneniami. 

"Predbežne ľahké zranenia utrpeli obaja vodiči a dvaja spolujazdci z vozidla Volkswagen. Alkohol u vodičov vykonanými dychovými skúškami zistený nebol. Vodičovi vozidla Audi policajti na mieste zadržali vodičský preukaz," dodal Moravčík. 

Dieťa sa už nepodarilo zachrániť

„Nehoda si vyžiadala život maloletej osoby, záchranári sa ju desiatky minút pokúšali oživiť, žiaľ bezúspešne. Zranili sa ďalej štyri osoby, ktoré boli po ošetrení prevezené do nemocníc v Trstenej. Jedna osoba bola ošetrená na mieste s reakciou na ťažký stres a nebol potrebný jej prevoz do nemocnice,“ informovala hovorkyňa záchranárov Alena Krčová. 

Obrovská tragédia v Trstenej:
Zdroj: polícia

Deti mali sedieť v zadnej časti vozidla a boli riadne pripútané. Auto išlo predpísanou rýchlosťou. 

V súvislosti s touto tragickou dopravnou nehodou bolo začaté trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania. Cesta bola z dôvodu dokumentovania dopravnej nehody a odstraňovania jej následkov na nevyhnutne potrebný čas úplne uzavretá. Policajti cestnú premávku usmerňovali a odkláňali po náhradných trasách.

Správu budeme aktualizovať.


Galéria

Pri nehode zomrel 9-ročný

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada,AMaj

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články