°C

Štvrtok, 6. august 2020. Meniny má Jozefína, zajtra Štefánia.

Kriminalisti zadržali muža a viac ako 4200 dávok marihuany: Hrozí mu až 15 rokov

Mladík pri sebe prechovával viac ako 4200 dávok marihuany. Policajti mu ich zadržali.
Mladík pri sebe prechovával viac ako 4200 dávok marihuany. Policajti mu ich zadržali.
Zdroj: TASR/KR PZ Trenčín
29.05.2018 13:50

PARTIZÁNSKE - Kriminalisti z Partizánskeho zadržali muža, ktorý mal u seba prechovávať viac ako 4200 dávok marihuany. Obvineniu z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi v tejto súvislosti čelí 31-ročný muž z okresu Partizánske. V utorok o tom informovala trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová.


"Obvinený si v Českej republike v obci Mikulov zadovážil omamnú a psychotropnú látku, väčšie množstvo usušenej rastliny z rodu konope. Túto priviezol domov, kde ju prechovával," opísala Antalová. 

Mladík pri sebe prechovával
Zdroj: TASR/KR PZ Trenčín

Domovú prehliadku u neho vykonali kriminalisti po viacerých mesiacoch zhromažďovania operatívnych informácií na základe príkazu sudcu Okresného súdu v Partizánskom. "Muž mal dlhodobo vo väčšom rozsahu nakupovať a ďalej predávať väčšie množstvá marihuany. Zaistenú sušinu policajti následne zaslali na expertízne skúmanie do Kriminalistického a expertízneho ústavu (KEÚ). Podľa predbežných výsledkov z KEÚ zaistené množstvo, 1102 gramov rastliny canabis, zodpovedá hodnote najmenej 8270 eur. Uvedené množstvo predstavuje 4235 bežnej dávky drogy," ozrejmila ďalej policajná hovorkyňa. 

Po vykonaní potrebných procesných úkonov bol obvinený podľa nej umiestnený do policajnej cely, pričom vyšetrovateľ na neho spracoval podnet na vzatie do väzby. "Sudca Okresného súdu v Partizánskom rozhodol o jeho väzobnom stíhaní. Mužovi hrozí trest odňatia slobody na desať až 15 rokov," dodala. 


Galéria

Mladík pri sebe prechovával Mladík pri sebe prechovával

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: TASR - KR PZ Trenčín

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články