V Rakúsku zadržali dvoch Slovákov: Chladnokrvný prepad starčeka (82), ťažké zranenia | Topky.sk

°C

Sobota, 7. december 2019. Meniny má Ambróz, zajtra Marína.

V Rakúsku zadržali dvoch Slovákov: Chladnokrvný prepad starčeka (82), ťažké zranenia

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR AP, TASR Radovan Stoklasa
26.05.2018 18:34

PARNDORF - Polícia v obci Parndorf v rakúskej spolkovej krajine Burgenland zadržala dvoch Slovákov, ktorí sú podozriví z brutálneho prepadu 82-ročného muža v Brombergu na území susedného Dolného Rakúska. Umelecký rezbár Rudolf S., ktorý je dlhoročným známym jedného zo zadržaných, utrpel pri tomto čine ťažké zranenia, informovalo v sobotu internetové vydanie regionálneho denníka Kleine Zeitung.


Násilníci prepadli uvedeného muža vo štvrtok v jeho dome, pričom postupovali "obzvlášť chladnokrvne". Jeden z nich udrel rezbára do hlavy kladivom, zatiaľ čo druhý ho bodol nožom do krku a iba tesne minul tepnu. Ťažko zranenému Rudolfovi S. následne zapchali ústa, spútali ho a prehľadali jeho dom, aby mu vzali peniaze a cennosti. Jeden z páchateľov sa tiež odviezol autom obete k najbližšiemu bankomatu, kde vybral z jej účtu niekoľko stoviek eur.

Tým istým autom obaja lupiči ušli z miesta činu. Vozidlo s dvoma Slovákmi vo veku 39 rokov, ktorí mali pri sebe spomínané zbrane a časť lup, zastavila polícia v Parndorfe. Muži boli pod vplyvom alkoholu a po zadržaní sa k lúpežnému prepadu priznali.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: TASR/Radovan Stoklasa

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články