Piatok, 23. apríl 2021. Meniny má Vojtech, zajtra Juraj.

Dramatické VIDEO: Vodič dupol na brzdu v tuneli a otočil sa, sekundy od reťazovej nehody

NDS varuje pred nebezpečným konaním vodiča v tuneli
NDS varuje pred nebezpečným konaním vodiča v tuneli
Zdroj: FB/Národná diaľničná spoločnosť, a.s.
01.03.2018 22:00

BRATISLAVA - Národná diaľničná spoločnosť (NDS) na svojej sociálnej sieti zverejnila dramatické video, prostredníctvom ktorého upozorňuje všetkých vodičov, aby v tuneli striktne dodržiavali cestné predpisy. Na priemyselnom zázname je jasne vidieť, ako vodič sediaci v zelenej Škode Fabia náhle zabrzdil a vážne ohrozil všetkých účastníkov cestnej premávky.


Vodič idúci v zelenej fabii vošiel do tunela a náhle zastavil vozidlo. Jeho rozhodnutie nečakal vodič idúci za ním, ktorý svoj biely automobil takmer neubrzdil. V poslednej sekunde však zastavil a stojaceho vodiča obišiel. Učinil tak aj kamión. Následne vodič fabie začal cúvať, čo je v tuneli prísne zakázané. „Ak zabrzdíte v tuneli, je to ešte horšie ako na diaľnici. Nasledujúce auto sa nemá kam uhnúť a ak nestihne zabrzdiť, napáli to do vás, z čoho môže vzniknúť reťazová nehoda,“ píše NDS.

Vodič sa potom bezdôvodne otočil a pokračoval v protismere smerom von z tunela. Týmto nezodpovedným konaním šoféra fabie nastal obrovský chaos. Vodiči vchádzajúci do tunela razom zabrzdili a vodičovi fabie umožnili bezpečne vyjsť. „Ani snáď nemusíme pripomínať, že otáčať sa v tuneli a strihnúť si to do protismeru je smrteľne nebezpečné. Nielen pre vás, ale aj protiidúce autá,“ upozorňuje NDS. Diaľničná spoločnosť zároveň zdôraznila, že tunel je uzavretý priestor, v ktorom hrozia veľké riziká vzniku požiaru.


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/vo
FOTO: FB/Národná diaľničná spoločnosť, a.s.
VIDEO: FB/Národná diaľničná spoločnosť, a.s.

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články