Novinára Arpáda Soltésza rieši prokuratúra: Za výroky o bielej spodine | Topky.sk

Štvrtok, 16. august 2018. Meniny má Leonard, zajtra Milica.

Novinára Arpáda Soltésza rieši prokuratúra: Za výroky o bielej spodine

Arpád Soltész
Arpád Soltész
Zdroj: twitter/Körkép.sk
13.02.2018 15:10

BRATISLAVA - Prípadom obvineného novinára Arpáda Soltesa sa okrem polície zaoberá už aj Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). Potvrdila to hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Andrea Predajňová. Ako prvý o tom informoval portál Omediach.com.


Dozor v predmetnej trestnej veci vykonáva prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry. "Prokurátor ÚŠP si od vyšetrovateľa Policajného zboru SR vyžiadal príslušný spisový materiál za účelom preskúmania. Po jeho preskúmaní rozhodne prokurátor ÚŠP o ďalšom zákonnom postupe," povedala Predajňová. Polícia začala trestné stíhanie v súvislosti s komentármi, ktoré napísal na svojom facebookovom profile novinár Arpád Soltes, uviedol ďalej portál.

Trestné stíhanie pre prečin hanobenia národa, rasy a presvedčenia začala NAKA - Národná protiteroristická jednotka expozitúra Západ – Nitra na základe podnetu podporovateľa kotlebovcov Radovana H.

"Nakoľko nestotožnený páchateľ na portáli Facebook s profilom „Arpad Soltes "sprístupňoval svojim priateľom, ako aj iným osobám dva písomné nenávistné komentáre, ktorými hanobil rasu bielej pleti, a to konkrétne. NAKA má problém s komentármi: „Aby bolo jasné, že biela spodina sa môže cítiť v bezpečí", „Alebo to bude ministerstvo konečného riešenia rómskej otázky?" „Nie som rasista, ale vážne nemôžem vystáť bielu spodinu." píše sa v upovedomení z polície, ktoré zverejnil Radovan H.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: twitter/Körkép.sk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články