Pondelok, 4. júl 2022. Meniny má Prokop, zajtra Cyril, Metod.

Žena, ktorá v Košiciach zaútočila na revízora: Vo väzení môže stráviť poriadne dlhý čas

Cestujúca bodla revízora do rebier.Galéria fotiek (1)
Cestujúca bodla revízora do rebier.
Zdroj: Miroslav Vacula

KOŠICE - V prípade napadnutia revízora nožom v košickej električke policajný vyšetrovateľ obvinil 30-ročnú ženu z okresu Gelnica zo zločinu ublíženia na zdraví v štádiu pokusu v jednočinnom súbehu s prečinom výtržníctva. K útoku došlo v utorok (30.1.) okolo 11.30 h na Kuzmányho ulici v Košiciach. Informovala o tom vo štvrtok košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.


Obvinená žena podľa polície v električke MHD po predchádzajúcom konflikte kopla do nohy a nožom zaútočila na 23-ročného revízora Dopravného podniku mesta Košice (DPMK), pričom tento útok smeroval na životne dôležité orgány. 

"Žena bola umiestnená do cely policajného zaistenia a vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach spracoval podnet na jej väzobné stíhanie," uviedla Ivanová. V prípade dokázania viny hrozí žene trest odňatia slobody na štyri až desať rokov.

Napadnutého revízora s bodnou ranou v oblasti hrudníka prijali v košickej Univerzitnej nemocnici L. Pasteura (UNLP). "Momentálne je mimo ohrozenia života, pri vedomí a komunikuje," uviedla v stredu (31.1.) hovorkyňa nemocnice Ivana Stašková s tým, že hospitalizovaný bude ešte niekoľko dní.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články