°C

Utorok, 14. júl 2020. Meniny má Kamil, zajtra Henrich.

Juraj sadol do auta poriadne pod parou: FOTO Pri dychovej skúške nafúkal až štyri promile

Vodič nafúkal takmer 4 promile
Vodič nafúkal takmer 4 promile
Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky
15.01.2018 17:50

NOVÉ MESTO NAD VÁHOM - Šofér Juraj nafúkal takmer štyri promile alkoholu. Ako agentúru SITA informuje hovorkyňa trenčianskej polície Elena Antalová, policajti Obvodného oddelenia z Nového Mesta nad Váhom v sobotu večer zastavili a kontrolovali na ceste II/504 na ul. Klčové v Novom Meste nad Váhom Škodu Felicia, ktorú riadil 43-ročný Juraj z Trenčianskych Bohuslavíc.


Vodiča policajti vyzvali k predloženiu dokladov potrebných k vedeniu vozidla a k vykonaniu dychovej skúšky. Juraj sa dobrovoľne dychovej skúške podrobil. Výsledok dychovej skúšky bol pozitívny. Na alkoteste svietila hodnota neuveriteľných 1,90 mg/l , čo predstavuje 3,96 promile alkoholu.

Vodič nafúkal takmer 4
Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Následne policajti vodiča obmedzili na osobnej slobode. Po lekárskom vyšetrení ho umiestnili do policajnej cely. Juraja poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu obvinil z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky. Za uvedený trestný čin v zmysle zákona hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok. O tom, aký trest za jazdu pod vplyvom alkoholu dostane, bude dnes rozhodovať sudca Okresného súdu v Novom Meste nad Váhom.


Galéria

Vodič nafúkal takmer 4 Vodič nafúkal takmer 4

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články