Obyvatelia obcí na Záhorí sú pobúrení: VIDEO Situáciu vzali do vlastných rúk, hľadajú pravdu | Topky.sk

Streda, 19. september 2018. Meniny má Konštantín, zajtra Ľuboslav, Ľuboslava.

Obyvatelia obcí na Záhorí sú pobúrení: VIDEO Situáciu vzali do vlastných rúk, hľadajú pravdu

Krádež v obci Závod
Krádež v obci Závod
Zdroj: Foto: YT/ObecZávod
14.01.2018 19:44

ZÁVOD - Obyvatelia obce Závod na Záhorí žijú v strachu. Vyčíňa tam neznámy páchateľ, ktorý občanom znepríjemňuje pokojný život. V priebehu niekoľkých dní zaznamenali opakované krádeže či vandalizmus. Ak ste muža na záberoch spoznali, dajte o tom vedieť.


Vaše tipy

Len včera sme informovali, že malackí policajti vyšetrujú okolnosti, za akých boli poškodené dve sošky v areáli pútnického miesta Marianka pri Lurdskej jaskyni. Neznámy páchateľ osadenej soške zobrazujúcej Pannu Máriu odstránil spojené dlane. Ďalšiu sošku zobrazujúcu sv. Bernadetu odstránil z pôvodného miesta a oddelil jej časti, ktoré nechal pri neďalekom potoku.  

To ale nie je všetko. Po zverejnení článku sa ozval čitateľ, ktorý upozornil na krádež sošky rovnakej svätice z iného miesta. "Ku krádeži došlo ešte dňa 6. januára o 21:08 hodine. Neznámy páchateľ ukradol z kostolného parku sochu sv. Bernadety," zverejnila obec Závod na svojej internetovej stránke s tým, že ide v krátkom čase už o druhú krádež rovnakého typu. Obec preto predpokladá, že krádeže budú pokračovať.

VIDEO krádeže, ktoré zverejnila obec.

"Obecný úrad týmto žiada občanov o pomoc s identifikáciou zlodeja. Krádež bola zaznamenaná kamerou a záznam zverejňujeme tu na webstránke obce Závod, taktiež aj na Facebook-u obce Závod," napísala obec. Doplnila výzvu, že ak niekto spozná osobu na videu, aby meno nahlásil oficiálne, alebo anonymne na obecný úrad. 

Vandal poškodil dve sošky v areáli pútnického miesta Marianka pri Lurdskej jaskyni.

Obyvatelia obcí na Záhorí
Zdroj: PZ

Obyvatelia obcí na Záhorí
Zdroj: PZ


Galéria

Krádež v obci Závod

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/miš
FOTO: Vaše tipy/YT/ObecZávod, Polícia;
VIDEO: Vaše tipy/YT/ObecZávod

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články