Sobota, 24. júl 2021. Meniny má Vladimír, zajtra Jakub.

Súdny proces bankomatovej mafie sa vracia na začiatok: Odhalili závažné pochybenia sudcu

Ilustračné foto
Ilustračné foto
27.11.2017 21:59

BRATISLAVA - Prípad bankomatovej mafie sa bude pred súdom prejednávať opäť od začiatku. Rozhodol o tom Krajský súd v Bratislave, ktorý zrušil prvostupňový rozsudok v plnom rozsahu, informovala v pondelok televízia Markíza vo svojom večernom spravodajstve.


Krajský senát rozhodoval o odvolaní voči rozhodnutiu prvostupňového súdu, voči ktorému sa odvolal prokurátor i muži, ktorí mali vykradnúť desiatky bankomatov najmä na západnom Slovensku tak, že ich vytrhávali luxusnými autami. "Odvolací senát zistil závažné procesné pochybenia v konaní sudcu, ktorý vo veci rozhodol," potvrdil televízii hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak s tým, že rozhodnutie je právoplatné.

Obhajca trojice mužov, ktorá je považovaná za hlavných aktérov celého prípadu, si nemyslí, že by sa jeho klienti vyhýbali novému súdnemu konaniu. Argumentuje tým, že i v tom doterajšom boli súčinní.

Televízia pripomenula, že tým istým mužom pripisujú aj podobné prípady vytrhávania bankomatov v Českej republike a Rakúsku. Tento prípad majú však na stole sudcovia v Trnave. Prvostupňový súd mužov oslobodil, odvolací súd zatiaľ o odvolaní prokurátora nerozhodol.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: thinkstockphotos.com

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články