Kľúčová výpoveď v kauze Rusko? Exmanželka vypovedala 3 hodiny: Detaily o stretnutí s Černákom | Topky.sk

Pondelok, 25. jún 2018. Meniny má Tadeáš, zajtra Adriána.

Kľúčová výpoveď v kauze Rusko? Exmanželka vypovedala 3 hodiny: Detaily o stretnutí s Černákom

Pavol Rusko so svojou exmanželkou Vierou Ruskovou
Pavol Rusko so svojou exmanželkou Vierou Ruskovou, Zdroj: Foto: TASR/Ivan Majerský
09.11.2017 16:05

BRATISLAVA - V prípade obvineného exministra a bývalého riaditeľa televízie Markíza Pavla Ruska a ďalších troch obvinených vo štvrtok pred policajným vyšetrovateľom vypovedala aj Ruskova exmanželka Viera Rusková. Obvinenie svojho exmanžela považuje za nezmysel. Stretnutie s Černákom potvrdila.


Viera Rusková vypovedala pred policajným vyšetrovateľom približne tri hodiny. Pri odchode uviedla prítomným novinárom, že o stretnutí jej vtedajšieho manžela a Mikuláša Černáka vedela. „Áno. Veď my dvaja sme sa na tom dohodli spolu, to nebol sám,“ povedala. Podľa jej vysvetlenia „tam boli všelijaké plány na diskreditáciu nás obidvoch“

Keďže nedôverovali polícii, chceli získať informácie. „My sme potrebovali informácie, takže sme si šli po tie informácie,“ doplnila. Mali sa týkať toho, či je v podsvetí objednávka na ich diskreditáciu. Samotné obvinenie Pavla Ruska označila za nezmysel. Na otázku, či sa ona sama niekedy stretla s obvineným Mikulášom Černákom, odpovedala ešte predtým jasne. "Ja osobne nie."  

Vypovedala aj pravá ruka Černáka

Ján Kán strávil pred policajným vyšetrovateľom necelú hodinu. S médiami však nekomunikoval. „Ďakujem, nebudem vám odpovedať,“ povedal a nastúpil do pristaveného čierneho Mercedesu. Ján Kán, ktorý v tomto prípade figuruje ako svedok, je sám obvinený v inej kauze únosu a vraždy poľského podnikateľa Grzegorza Szymaneka. Stíhaný je na slobode. 

Ján Kán
Zdroj: TASR/Branislav Račko

Vypovedal aj jeden zo šéfov Sýkorovcov

Podľa informácií televízie Joj vypovedal včera aj bratislavský boss František Borbély. V kauze Ruska vypovedal približne pol hodinu v Ústave na výkon trestu v Hrnčiarovciach nad Parnou. Borbély, jeden zo šéfov bratislavskej skupiny Sýkorovcov, si momentálne odpykáva sedemročný trest. Odsúdili ho v kauze výbuchu mercedesu, ktorý patril Miroslavovi Abrahámovi z konkurenčnej skupiny Piťovcov.

Bývalý minister hospodárstva Pavol Rusko je obvinený, že si v roku 1997 v podsvetí objednal vraždu svojej vtedajšej spoločníčky Sylvie Volzovej. Okrem iných ho má usvedčovať práve bývalý šéf banskobystrického podsvetia Mikuláš Černák, ktorý si už za iné vraždy odpykáva doživotný trest. Okrem Pavla Ruska čelia obvineniu v tejto veci aj Miloš Kaštan, Róbert Lališ alias Kýbel a práve Mikuláš Černák.


Galéria

Pavol Rusko so svojou Ján Kán

Nástroje k článkuZDROJ: TASR, AMaj
FOTO: TASR/Branislav Račko, Ivan Majerský

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články