Štvrtok, 29. júl 2021. Meniny má Marta, zajtra Libuša.

FOTO Prievidzský basketbalista Chris z USA čelí škandálu: Vyhrážky a znásilnenie dievčaťa (16)

Basketbalista Christopher
Basketbalista Christopher
Zdroj: Foto: FB/Ch.P.
22.09.2017 12:01

PRIEVIDZA - Mladý Američan prišiel do našej krajiny ako nová posila pre basketbalový tím Prievidze. Neodohral ešte ani jeden zápas a už čelí poriadnemu škandálu. Zviditeľnil sa v najhoršom svetle, podľa polície mal znásilniť 16-ročné dievča, a to nie je všetko.


Muži zákona zadržali basketbalistu (23) zo Spojených štátov amerických v stredu. Christopher pôsobil ako nová posila BC Prievidza len niekoľko mesiacov.

Znásilnenie a vyhrážky

Podľa polície sa basketbalista od 15. augusta do 16. septembra prevažne v nočných hodinách v jednom z bytov v Prievidzi dopúšťal trestných činov. Mal znásilniť 16-ročnú Prievidžanku, okrem toho ju mal nútiť k orálnemu sexu a na mobil nahrávať ich sexuálny styk. Následne sa jej mal vyhrážať, že pikantné video zverejní. "Mladistvá s myslením blízkemu jej pubertálnemu veku mala naivné predstavy a snahy nadviazať bližšie priateľstvo s americkým športovcom," uviedla hovorkyňa trenčianskych policajtov Elena Antalová. 

FOTO Prievidzský basketbalista Chris
Zdroj: Foto: FB/Ch.P.

Vážne obvinenia

Vyšetrovateľka z Prievidze už Christophera obvinila zo zločinu sexuálne násilie, zločinu znásilnenie, prečinu výroba detskej pornografie a zo zločinu vydieranie. Vzhľadom na to, že obeťou je mladistvá dievčina a ide o citlivý prípad, polícia neposkytuje žiadne bližšie informácie. "V danej veci naďalej prebieha vyšetrovnie," uzavrela Antalová. 

FOTO Prievidzský basketbalista Chris
Zdroj: Foto: FB/Ch.P.


Galéria

Basketbalista Christopher

Nástroje k článkuZDROJ: miš
FOTO: FB/Ch.P.

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články